niedziela, 13 czerwca 2021 08:03

Będzie parada! Berneńczyki znów odwiedzą Tarnów

Autor Aleksandra Tokarz
Będzie parada! Berneńczyki znów odwiedzą Tarnów

Za niecały miesiąc odbędzie się ósmy już Tarnowski Zjazd Berneńczyków "Tarnów w Tricolorze". Parada psów pasterskich zaplanowana jest na 3 lipca. Będą przemarsze, stroje szwajcarskie, ogłoszenie konkursu poetyckiego i wiele innych...

Tegoroczne wydarzenie będzie nosiło nazwę „Berneńczyk w poezji”. Weźmie w nim udział ponad 120 osób oraz 80 psów, choć organizatorzy zapewniają, że jeszcze można się zapisywać TUTAJ. Popularność parad wzrasta z roku na rok. Odwiedzą ją goście z najdalszych zakątków Polski - pojawią się psiaki z Gdańska, Gdyni, Białegostoku, Warszawy i Śląska. Organizatorzy przywitają także sąsiadów z Podkarpacia i Małopolski.

- W piątek 2 lipca uczestnicy spotykają się na wieczorku zapoznawczym w zaprzyjaźnionej restauracji "U Młynarzy" - tłumaczy organizatorka, Barbara Truty.

Zabytkowe pociągi znów zabiorą w podróże. Ostatni raz przejadą z Nowego Sącza do Chabówki
Zabytkowe pociągi zabiorą w podróże po Małopolsce. To już ostatnia okazja do przejazdu na trasie Nowy Sącz - Chabówka w jej oryginalnym kształcie z 1884 roku.

Główna część imprezy odbędzie się w sobotę, 3 lipca. - O 9:00 bernolnięci wraz ze swoimi czworonogami wyruszą spod stadionu Tarnovii paradą ulicami miasta. Podążając ulicą Krakowską zatrzymają się na Rynku, gdzie organizatorzy powiedzą parę słów od siebie - dodaje Barbara Truty. Do parady może dołączyć każdy, bez znaczenia jest rasa psa. - Ponadto będzie można posłuchać występu młodej wokalistki Julii Dudy oraz swoją poezję przedstawi pani Jolanta Stolarczuk. Ok. godziny 12:00 impreza przeniesie się do Ośrodka Rekreacyjnego "Dziki Bór" w Wał-Rudzie. Odbędzie się tam pokaz agility oraz "Bernusiowe zawody".

Psiaki podczas parady będą miały na sobie chusty w barwach Tarnowa oraz dzwoneczki pasterskie. Ich właściciele natomiast będą nosili stroje szwajcarskie.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje