wtorek, 9 lipca 2019 06:10

Biedroń: To drużyna od ciężkiej pracy

Autor (red)
Biedroń: To drużyna od ciężkiej pracy

Wiosna zaprezentowała sztab wyborczy, który ma pracować nad jak najlepszym wynikiem partii w nadchodzących wyborach.

- Nasza drużyna to gwarancja ciężkiej pracy, kompetencji i bycia wiernym postępowym wartościom. Cieszę się, że mogę z Wami pracować! – napisał Robert Biedroń.

Szefem sztabu został polityk, społecznik i wykładowca akademicki Krzysztof Gawkowski. W latach 2012-2018 był Sekretarzem Generalnym i Wiceprzewodniczącym SLD, ale od roku związany jest już z Wiosną. Jego zastępcą został Krzysztof Śmiszek, doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki, działacz społeczny, obrońca praw człowieka. On też będzie odpowiedzialny za kampanię bezpośrednią.

Wspierać ich będą nowo wybrani europosłowie: Sylwia Spurek, która będzie się zajmowała sprawami kobiet i polityką senioralną oraz Łukasz Kohut odpowiedzialny za politykę regionalną. Ze znanych nazwisk mamy jeszcze Wandę Nowicką, która zajmie się polityką równościową i socjologa i publicystę Macieja Gdulę (edukacja, szkolnictwo wyższe).

Sztab uzupełniają Gabriela Morawska-Stanecka (praworządność i sprawna administracja), Paulina Piechna-Więckiewicz (polityka społeczna), Grzegorz Pietruczuk (polityka samorządowa), Dariusz Standerski (gospodarka i zdrowie), Arkadiusz Czarnecki (szef finansów kampanii), Karolina Molska (aktywizacja młodych) i Sławomir Gromadzki (polityka rolna i ekologia). Rzecznikiem sztabu został Jan  Mróz.

Fot: Wiosna Roberta Biedronia

Wyborczy Tygiel - najnowsze informacje