poniedziałek, 2 września 2019 14:51

Bochnia. Ruszyło głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego 2020

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia. Ruszyło głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego 2020

Na zadania ogólnomiejskie przeznaczona jest kwota 641 457 zł, natomiast wartość zgłoszonych projektów to ponad 2 mln zł. Kwota na zadania osiedlowe to 770 tys. zł (po 55 tys. na każde z nich), a szacunkowa wartość zgłoszonych projektów wynosi nieco ponad 1 mln zł.

Głosować może każdy mieszkaniec Bochni, który najpóźniej w dniu zakończenia głosowania ukończył 16 lat.

Głosowanie nad projektami odbędzie się od 2 do 16 września poprzez internetowy system głosowania znajdujący się pod adresem www.bochniadecyduje.pl (wejście do niego możliwe będzie również na stronie głównej miasta  www.bochnia.eu), jak i w sposób tradycyjny w dniach 2-6 września oraz 9-13 września w godz. 7:30-15:30 w na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia.

GŁOSOWANIE TRADYCYJNE:

Lokal wyborczy będzie funkcjonował w dniach 2-6 oraz 9-13 września w godz. od 7:30 do 15:30.

ZASADY GŁOSOWANIA:

a) Mieszkaniec po przyjściu do lokalu wyborczego otrzymuje jedną kartę wyboru projektów wraz
z oświadczeniem będącym jej integralną częścią.
b) Po wypełnieniu oświadczenia znajdującego się na odwrocie karty wyboru projektów, należy zaznaczyć znak „X” przy jednym wybranym projekcie ogólnomiejskim (część I karty) i jednym wybranym projekcie osiedlowym (część II karty) lub zaznaczyć znak „X” w polu TAK lub NIE przy każdym z projektów.
c) Zaznaczenie większej ilości projektów niż określone w powyższym punkcie lub brak jakiegokolwiek zaznaczenia powoduje nieważność głosu.
d) Następnie mieszkaniec wrzuca swój głos do urny.

LOKAL WYBORCZY:

Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Bochnia
ul. Kazimierza Wielkiego 2
32-700 Bochnia

GŁOSOWANIE ONLINE:

Głosowanie Internetowe rozpoczął się o północy z niedzieli na poniedziałek (2 września) i trwać będzie do północy z poniedziałku na wtorek (16 września).

Dostęp do systemu głosowania KLIKNIJ TUTAJ

Osoby posiadające zameldowane stałe lub czasowe zostaną zweryfikowane automatycznie na podstawie numeru PESEL i ulicy zamieszkania.

Osoby nie posiadające meldunku w Bochni, a będące mieszkańcami miasta, by wziąć udział w głosowaniu, będą zobligowane do założenia konta w aplikacji obsługującej głosowanie. Osoby posiadające już konta w systemie, będą mogły skorzystać z nich również w tegorocznej edycji głosowania. W razie braku hasła można skorzystać z przypomnienia, a hasło wysłane zostanie na wskazanego maila.

POMOC PRZY GŁOSOWANIU:

Wszelkich informacji dotyczących głosowania, zarówno tradycyjnego, jak i online, udzielać będą pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w dniach 2-6 oraz 9-13 września w godz. 7:30 do 15:30 pod numerem telefonu: 14 61 49 153.

Ponadto każdy mieszkaniec zgłaszający się osobiście do Urzędu Miasta otrzyma pomoc w oddaniu głosu, korzystając z aplikacji internetowej obsługującej głosowanie (w godzinach pracy Urzędu).

Lista projektów, które wezmą udział w głosowaniu:

W imieniu władz zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

Fot. i inf. UM Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje