czwartek, 16 grudnia 2021 11:50

Broń i kokaina w krakowskim hotelu. Zatrzymano dostawcę narkotyków

Autor Marzena Gitler
Broń i kokaina w krakowskim hotelu. Zatrzymano dostawcę narkotyków

Policjanci z Krakowa zatrzymali 29-letniego dostawcę narkotyków. Mężczyzna przemycił 21 kg marihuany. W jego pokoju hotelowym znaleziono broń i kokainę.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KWP w Krakowie wpadli na trop 29-latka z Krakowa, który przywoził  zza granicy narkotyki do Polski.  

7 grudnia małopolscy kryminalni wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego KPP w Lubinie zatrzymali 29-latka na terenie powiatu lubińskiego. W skrzyni ładunkowej, pomiędzy urządzeniami przypominającymi panele fotowoltaiczne, ukrywał 21 zgrzanych hermetycznie worków z marihuaną. Był jej w sumie około 21 kg.

Policjanci przeszukali też pokój w jednym z krakowskich hoteli, w którym ostatnio mieszkał 29-latek. Funkcjonariusze znaleźli tam kokainę oraz dwie sztuki broni.

Jak wynika z ustaleń śledczych, mieszkaniec Krakowa kupił marihuanę na terenie jednego z europejskich krajów i pokonując długą trasę wwiózł ją do Polski.  

29-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za nabycie znacznej ilości środków odurzających i przewiezienie ich zza granicy do Polski oraz posiadanie a w Krakowie substancji psychotropowej w postaci kokainy. Za pierwsze przestępstwo grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności i grzywna, za drugie - trzy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

fot. Fb. Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje