poniedziałek, 21 czerwca 2021 09:19

Chcą, by jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce odzyskał dawny blask. Zorganizowano zbiórkę

Autor Aleksandra Tokarz
Chcą, by jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce odzyskał dawny blask. Zorganizowano zbiórkę

- Postarajmy się, aby jeden z najstarszych piłkarskich Klubów w Polsce odzyskał swój blask! - zachęca Magdalena Pasek, prezes MKS Tarnovia. Żeby tak się stało potrzebne jest wsparcie. W związku z tym powstała specjalna zbiórka.

MKS Tarnovia jest klubem założonym w 1909 roku. Oficjalnie przyjmuje się, że Tarnovia powstała w chwili połączenia KS Pogoń Tarnów z Biało-Czerwonymi Tarnów.

Drużyna piłkarska MKS Tarnovia w 1926 roku - fot: zbiory NAC

W sezonie 1946/1947 zespołem kierował trener Władysław Lemiszka. Wówczas Tarnovia wygrała Okręg Krakow, zwyciężyła II etap, a w grupie finałowej zajęła trzecie miejsce. To dało drużynie historyczny awans do I ligi. Za najsłynniejszego piłkarza Tarnovii uznaje się Antoniego Barwińskiego - 18-krotnego reprezentanta Polski. Tarnovia zyskała przydomek Polskiej Barcelony.

Obecnie w klubie istnieją sekcje: piłki nożnej kobiet i mężczyzn, siatkówki kobiet i mężczyzn, tenisa stołowego kobiet i mężczyzn, wspinaczki sportowej oraz boksu.

W Tarnowie świętowali złoci jubilaci
Wiadomości Tarnów. 21 tarnowskich par świętowało jubileusz zawarcia związku małżeńskiego.

Aby klub odzyskał dawny blask niezbędnym jest wykonanie remontu trybuny. - Uważamy, że nie ma rzeczy niemożliwych i wspólnymi siłami osiągniemy wybrany cel! - mówią organizatorzy zbiórki.

Remont trybuny jest jednym z etapów modernizacji stadionu. Co jeszcze planują zmienić? Chcą odnowić ogrodzenie wokół płyty boiska, wyremontować szatnie dla drużyny gości i gospodarzy, odmalować mury wokół stadionu, wyremontować łazienki i toalety w budynku klubowym, wyremontować szatnie dla sędziów i odświeżyć elewację budynku klubu. - Każda złotówka ma dla nas znaczenie, więc jeśli chcesz nam pomóc prosimy o wpłatę! - przekazują organizatorzy.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.


Tarnów - najnowsze informacje