poniedziałek, 21 czerwca 2021 08:59

W Tarnowie świętowali złoci jubilaci

Autor Aleksandra Tokarz
W Tarnowie świętowali złoci jubilaci

21 tarnowskich par świętowało jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Prezydent Tarnowa wręczył medale tarnowianom, którzy mogą pochwalić się 50-letnim lub dłuższym stażem małżeńskim. W gronie wyróżnionych znaleźli się diamentowi i złoci jubilaci, a także małżeństwa z 56-letnim stażem. W uroczystości uczestniczyli również znajomi i członkowie rodzin uhonorowanych par.

- To piękny jubileusz, Wam chcę podziękować za dostojne życie. Sam już czuję na sobie ten dzień, bo mój się też zbliża. We wrześniu będziemy z żoną świętować 45-lecie ślubu  – powiedział prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. - Zapewne przez te lata były chwile radości, miłości, być może smutku, tęsknoty, oczekiwań. Najważniejsze jest jednak to, że dziś świętujemy wspólnie z państwem ten wyjątkowy jubileusz – dodał włodarz Tarnowa.

Jak przyznają zgodnie wszyscy jubilaci, nie ma gotowego przepisu na małżeństwo idealne. – Spokój, miłość i to, że trzeba być razem. Nie można się rozdzielać. Życie weryfikuje i samo zgotuje to, jak będzie wyglądało nasze małżeństwo – powiedziała pani Halina Różycka, która razem z mężem świętowała 56 lat wspólnego życia. – Każde małżeństwo jest inne, ma swoją historię i samo tworzy swoje najwspanialsze marzenia – dodaje jubilatka.

Jubilatom wręczono pamiątkowe medale. Uczniowie szkoły muzycznej przygotowali dla uczestników mini recital. W repertuarze znalazły się utwory Chopina, ale także fragmenty z opery „Don Giovanni” czy piosenka „Wiedeń miasto me”, Rudolfa Sieczyńskiego . Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnej lampki szampana, a także Marszu Mendelsona.

Tarnów. Prace na Lwowskiej idą pełną parą. Kierowcy muszą przygotować się na kolejne utrudnienia
Wiadomości Tarnów. Pogoda sprzyja drogowcom – prace przy rozbudowie ulicy Lwowskiej idą więc pełną parą. Postęp prac jest coraz bardziej widoczny. Mimo, iż inwestycja jest już na półmetku, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Dodajmy, że medale prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie mogą otrzymać pary z minimum 50-letnim stażem. Przyznawane są osobom, które złożą odpowiedni wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Lista odznaczonych małżeństw:

Maria i Jacek Roikowie 52 lata

Halina i Wiesław Różyccy 56 lat

Elżbieta i Adam Tokarzowie 52 lata

Genowefa i Czesław Szatkowie 65 lat

Zenona i Aleksander Pytlowie  51 lat

Bogusława i Józef Rynkalowie 51 lat

Kazimiera i Edward Wnękowie 51 lat

Barbara i Stanisław Chudybowie 58 lat

Wiesława i Stanisław Drwalowie 51 lat

Elżbieta i Czesław Firowie  50 lat

Barbara i Roman Galbarczykowie 50 lat

Maria i Jan Gawronowie 51 lat

Irena i Tadeusz Rysiowie 52 lata

Maria i Stanisław Rysiowie  50 lat

Jadwiga i Andrzej Rzepkowie 50 lat

Henryka i Stanisław Stasiowscy 50 lat

Celina i Andrzej Sapowie 51 lat

Zofia i Edward Turajowie 61 lat

Maria i Kazimierz Witkowie 50 lat

Janina i Mieczysław Żakowie  56 lat

Elżbieta i Emil Gąsiorkowie 50 lat

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje