środa, 18 maja 2022 14:02

Czy kosmetyki naturalne są lepsze?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy kosmetyki naturalne są lepsze?

Lubisz kosmetyki naturalne? A może jeszcze nigdy nie miałaś okazji ich przetestować? Sprawdź, czy warto włączyć preparaty z naturalnym składem do swojej codziennej pielęgnacji. Przekonaj się na własnej skórze, czy kosmetyki naturalne są lepsze. Przetestuj je i oceń, czy Twoja skóra stała się mniej problematyczna i bardziej wypielęgnowana.

Mając do wyboru kosmetyki tradycyjne i te na bazie naturalnych składników, warto zastanowić się nad ich atutami i ograniczeniami, stawiając sobie pytanie: czy warto stosować kosmetyki naturalne i czy przynoszą one skórze korzyści. Oto 5 kwestii, które warto rozważyć!

Kosmetyki naturalne zawierają znacznie więcej składników odżywczych

Produkty na bazie syntetycznych dodatków nigdy nie będą posiadać tak wiele składników odżywczych, kwasów tłuszczowych, przeciwutleniaczy i flawonoidów, jak naturalne kosmetyki, a przy tym, nie będą one tak dobrze wchłaniane.

Najkorzystniejsze działanie na skórę i włosy wykazują olejki, masła oraz ekstrakty roślinne, które są podstawą w składzie wyrobów organicznych.

Który produkt będzie tak bezpieczny i łagodny, jak ten naturalny?

Nie ma wątpliwości, że to, co ma pochodzenie naturalne, jest jednocześnie bliższe człowiekowi. Tym samym, skóra znacznie lepiej będzie tolerować działanie kosmetyków naturalnych. Mimo iż mogą podrażniać i uczulać, to jednak są one bezpieczniejszym wyborem, niż kosmetyki drogeryjne, które ze względu na zawarcie większej ilości składników chemicznych, mogą negatywnie wpłynąć na kondycję włosów lub skóry.

Ochrona skóry możliwa dzięki działaniu natury

Czynnikiem ochronnym w kosmetykach tradycyjnych jest głównie silikon, który tworzy swojego rodzaju film, barierę na skórze lub włosach. Jest to działanie pozorne o krótkotrwałym efekcie.

Z kolei kosmetyki naturalne idealnie wpasowują się składem w to, w co człowiek został wyposażony przez naturę. Warstwa wodno-lipidowa składa się m.in. z kwasów tłuszczowych, które z powodzeniem można odnaleźć w naturalnych olejkach. Z tego powodu warto do swojej pielęgnacji włączyć olejowanie włosów i skóry, co pozwoli wzmocnić naturalne bariery organizmu.

Wybór kosmetyku a troska o środowisko

Pozyskiwanie i wykorzystywanie minerałów i innych składników naturalnych, które z łatwością odnajduje się w środowisku, nie wpływa na nie toksycznie, ani nie wywołuje zanieczyszczeń, w przeciwieństwie do produkcji syntetycznych komponentów składu kosmetyków tradycyjnych.

Aspekty związane ze skutecznością preparatów

Kosmetyki naturalne nie są mniej skuteczne, ani gorsze. Na  efekty ich działania należy nieco dłużej poczekać. Warto zauważyć, że np. serum na bazie chemicznych dodatków natychmiastowo sprawi, że włosy będą miękkie, jednak efekt ten utrzyma się maksymalnie do następnego mycia. Przeciwieństwem będą tutaj oleje naturalne, których dogłębne działanie w dłuższej perspektywie zdrowotnie i regeneracyjnie wpłynie na kondycję włosów, działając od środka, ciesząc tym samym trwałością efektów.

Podsumowując, kosmetyki naturalne posiadają liczne atuty, jednak to, czy są one optymalnym wyborem, zależne jest w dużej mierze indywidualnie od danej osoby i jej oczekiwań.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje