niedziela, 3 listopada 2019 08:05

Czy w Nowym Sączu powstanie wybieg dla psów?

Autor Marzena Gitler
Czy w Nowym Sączu powstanie wybieg dla psów?

Utworzenia parku chce radny Krzysztof Ziaja. Na ten cel proponuje zagospodarować zaniedbany teren nad rzeką Kamienicą.

- Szacujemy, że świadomych właścicieli psów jest w Nowym Sączu około kilku tysięcy. Nieuporządkowany plac już niebawem zmieni się w psi wybieg. Osiemset metrów kwadratowych parku ogrodzimy siatkami panelowymi i podzielimy na dwie strefy: dla małych i dużych psów – powiedział na poświęconej projektowi konferencji prasowej radny Krzysztof Ziaja.

Wybieg dla czworonogów ma być będzie zlokalizowany w pobliżu mostu wiszącego, obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na ogrodzonym terenie znajda się również ławki, kosze na śmieci i psie odchody oraz pochylnia, hydrant z regulowaną poprzeczką, przeskok oraz słupki do slalomu. Już trwają nad przygotowaniem dokumentacji i przetargu – poinformował radny. O tym , jak potrzebna jest ta inwestycja przekonywała też Joanna Loesch, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia.

W wielu miastach powstają takie place, zwłaszcza od kiedy zaczął obowiązywać nakaz wyprowadzania psów na smyczy. To bezpieczne miejsca, gdzie mogą się do woli wybiegać, pobawić z innymi psami i gdzie można uczyć je posłuszeństwa.

Marzena Gitler

Nowy Sącz - najnowsze informacje