czwartek, 28 października 2021 06:58

Deszcz i wiatr? Oto najnowsza prognoza pogody na Wszystkich Świętych

Autor Aleksandra Tokarz
Deszcz i wiatr? Oto najnowsza prognoza pogody na Wszystkich Świętych

Na zachodzie deszczowo, a na wschodzi i południowym wschodzie, przez większość dnia, słonecznie – tak będzie wyglądał dzień Wszystkich Świętych. 2 listopada na północy może popadać. Dodatkowo, będzie wietrznie.

W poniedziałek 1 listopada od zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów.

- Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część poniedziałku będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum. Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie – tłumaczy w rozmowie z PAP, cytowana przez RMF FM Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Maksymalna temperatura wyniesie od 13 do 16 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, a chwilami, szczególnie na zachodzie Polski, porywisty, z prędkością dochodzącą do 60 km/h.

We wtorek pogoda ma się nieco poprawić. Lokalnie może spaść przelotny deszcz – taka sytuacja dotyczy szczególnie północnych krańców Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 14 stopni w centrum i na zachodzie. Nadal będzie utrzymywał się nieco silniejszy i porywisty wiatr.

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje