środa, 5 kwietnia 2023 07:32

Dom jednorodzinny eksplodował w biały dzień. W środku była 80-latka

Autor Patryk Trzaska
Dom jednorodzinny eksplodował w biały dzień. W środku była 80-latka

Mieszkańcy usłyszeli przerażający huk i w przeciągu kilku sekund dobytek 80-letniej mieszkanki powiatu zamienił się w pył w wyniku eksplozji. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby. Kobieta z licznymi poparzeniami trafiła do lokalnego szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (3 kwietnia) tuż przed godziną 16.00 w powiecie miechowskim. W domu jednorodzinnym eksplodowała butla z gazem. Mieszkańcy usłyszeli przerażający huk, a chwilę później można było dostrzec tylko zgliszcza budynku.

Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo- śledcza, powiadomiono także Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w budynku rozszczelniła się butla gazowa z propan-butanem, używana do zasilania kuchenki przez mieszkającą tam samotnie 80-letnią kobietę.

fot. KPP Miechów

Kobieta przebywała w domu w chwili wybuchu. 80-latka odniosła liczne poparzenia. Przytomna,  została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala w Miechowie.

Komenda Powiatowa Policji w Miechowie prowadzi w  tej sprawie dochodzenie. W wyniku wybuchu, zmieszczeniu uległa znaczna część budynku, który najprawdopodobniej trafi do rozbiórki.

fot. KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje