sobota, 8 czerwca 2024 07:27

Dzisiaj rozpoczyna się Parada Smoków. Czym zaskoczy nas tegoroczna edycja?

Autor Patryk Trzaska
Dzisiaj rozpoczyna się Parada Smoków. Czym zaskoczy nas tegoroczna edycja?

Od 24 lat przyciąga do stolicy Małopolski ludzi z całego świata. Dzisiaj (8 czerwca)w Krakowie po raz kolejny odbędzie się Parada Smoków. Czym zaskoczy nas tegoroczna edycja?

Tysiące widzów, niezwykłe pokazy pirotechniczne oraz świetlne, oraz to, co w Krakowie najważniejsze – smoki. Już w ten weekend ( 8/9 czerwca) stolica Małopolski ponownie zapełni się wyjątkowymi konstrukcjami wykonanymi przez pracowników krakowskiego Teatru Groteska. Czym będzie się różnić tegoroczne wydarzenie od poprzednich?

– Tradycyjnie z okazji święta miasta, 8 czerwca, odbędzie się wieczorne widowisko. Myślę, że wiele osób bardzo się cieszy, że smoki wracają i wieczorne wydarzenie odbędzie się w pełnym kształcie. Wspólnie z Teatrem Groteska, gdzie pracuje wspaniała grupa ludzi potrafiących realizować tego typu złożone przedsięwzięcia, postaramy się przygotować maksymalnie efektowne show. Tak, jak we wszystkich edycjach, także i w tej dodamy nowe elementy, które uatrakcyjnią ten wieczór i zaskoczą widownię – podkreśla Adolf Weltschek, reżyser widowiska.

– To ogromna satysfakcja dla organizatorów i wszystkich osób zaangażowanych w realizację tej kultowej już imprezy, kiedy widzimy, jak dużą radość z uczestniczenia w niej mają mali i więksi pasjonaci, nazywani przez nas smokologami. Cieszymy się, że i w tym roku dwudniowa Wielka Parada Smoków doda kolorytu ulicom Krakowa – dodaje Martyna Nowakowska, kierownik działu PR i promocji Teatru Groteska.

Szczegółowy program:

Smoczy Piknik Rodzinny

  • sobota, 8 czerwca, godz. 10.00–20.00
  • niedziela, 9 czerwca, godz. 10.00–19.00

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

  • sobota, 8 czerwca, godz. 22.00

Parada Smoków

  • niedziela, 9 czerwca, godz. 12.00, przemarsz z Plant ulicą Grodzką na Rynek Główny

Jak co roku, w związku z Paradą Smoków poważny sprawdzian czeka krakowską komunikację miejską. O tym jak będzie ona wyglądać podczas tegorocznej edycji pisaliśmy tutaj:

Zmiany w komunikacji w związku z 23. Wielką Paradą Smoków
W związku z 23. Wielką Paradą Smoków nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Już w ten weekend (8 i 9 czerwca) w Krakowie odbędzie się 23. Wielka Parada Smoków. Wzorem minionych lat zostaną wprowadzone wzmocnienia w komunikacji miejskiej. sobota, 8 czerwca: * linie 1, 8, 10, 13, 1…

fot. A. Kaczmarz/Teatr Groteska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka