czwartek, 16 maj 2019 15:17

Noc Muzeów w Dębicy. Co zobaczymy?

Napisała

Wernisaż wystawy "Sławomir Micek w plenerze" oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z drużyną wojów "Czarny Sokół" to główne atrakcje spotkania w muzeum na które zapraszamy w sobotę 18 maja roku o godzinie 18 na ulicę Ratuszową 4 w Dębicy.

W sobotę 18 maja podczas XII Nocy Muzeów o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym w Dębicy będzie miał miejsce wernisaż wystawy "Sławomir Micek w plenerze". Autor to znakomity rzeźbiarz mający swoją pracownię w Kielcach, a wywodzący się z dębickiej ziemi. Podczas wystawy będą prezentowane przede wszystkim prace stworzone w minionym dziesięcioleciu. Podczas wernisażu będzie okazja osobistego spotkania z artystą.

Po otwarciu wystawy odbędzie się piknik w średniowiecznym stylu dla dzieci i młodzież, który poprowadzi dębicka Drużyna Wojów Czarny Sokół. Wstęp bezpłatny.

W ramach Nocy Muzeów będzie można nabyć wydawnictwa muzeum w cenach promocyjnych. 

W związku z wydarzeniem w sobotę 18 maja Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne w godzinach od 18.00 do 24.00, a w niedzielę, 19 maja będzie nieczynne.

inf. i foto: Muzeum Regionalne w Dębicy

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.