środa, 19 grudzień 2018 12:57

Rusza budowa przedszkola na Smoczce

Napisała

Za około półtora roku przedszkolaki z „dwudziestki” przeniosą się do nowego budynku, który wybuduje mielecka firma Arkada. W piątek, 14 grudnia,  Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski podpisał umowę na realizację tej inwestycji z reprezentującymi Arkadę członkami zarządu firmy Zenonem Nykielem i Andrzejem Padykułą. Przedsięwzięcie warte jest 13 mln 739 tys. zł.

środa, 19 grudzień 2018 12:52

Jubileusz mieleckiej "jedynki"

Napisała

W środę 12 grudnia Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera świętowała swoje 125-lecie istnienia. Jubileuszowa gala odbyła się w Domu Kultury SCK.

środa, 19 grudzień 2018 12:30

Radomyska korespondencja z Pałacem Buckingham

Napisała

Wymiana listów pomiędzy uczniami Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Radomyślu Wielkim, a brytyjską rodziną królewską trwa w najlepsze. Tym razem młodzi radomyślanie napisali listy do królowej Elżbiety II i księcia Filipa i złożyli im najserdeczniejsze życzenia z okazji 71. rocznicy ślubu.

14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zorganizowany z w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Ekspozycję można ogladać do 18 stycznia. 

W urokliwej, śnieżnej scenerii 16 grudnia odbyła się kolejna edycja Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu. Wydarzenie zgromadziło blisko 70 wystawców i tysiące odwiedzających.

środa, 19 grudzień 2018 11:40

Nowy most w Trzacienie gotowy przed świętami

Napisała

W Trzcianie zakończono przebudowę mostu na potoku Wiśnia w ciągu drogi powiatowej nr 1 152R Borowa - Czermin - Wola Mielecka - Przecław.

22 grudnia w Rado Resort w Woli Chorzelowskiej odbędzie się III edycja Zimowego Biegu Charytatywnego. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na doposażenie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Mielczanka Aleksandra Kościelna zdobyła I miejsce w XXVIII Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej, którego finał 14 grudnia odbył się w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim finału XXVIII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej.

17 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Uroczystość była okazją do wspólnego składania życzeń świątecznych i noworocznych.

Strona 1 z 50
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA