poniedziałek, 11 marzec 2019 15:21

Wichura na Powiślu: Zerwane dachy, zawalone ściany i kominy.

Napisała

W noce z 9 na 10 i z 10 na 11 marca nad Powiślem Dąbrowskim szalała wichura. Strażacy PSP wraz z OSP interweniowali ponad 70 razy. W dalszym ciągu trwa usuwanie skutków wichury.

Strażacy pomagali w zabezpieczaniu zerwanych lub uszkodzonych dachów na ok. 24 budynkach mieszkalnych i 13 budynkach gospodarczych. Ok. 24 razy pracowali przy usuwaniu z dróg powalonych drzew oraz zabezpieczali zerwane linie energetyczne i telefoniczne. Dodatkowo strażacy na Powiślu Dąbrowskim otrzymali ponad 50 zgłoszeń powalonych drzew na drogi oraz chodniki.

Na Powiślu Dąbrowskim silny wiatr uszkodził dachy budynków w miejscowościach Suchy Grunt, Morzychna, Wola Szczucińska, Samocice, Luszowice, Gręboszów oraz w Dąbrowie Tarnowskiej przy ulicy Żabieńskiej, gdzie spadający komin uszkodził zwalił się na zaparkowany obok domu samochód a zerwany dach uszkodził ogrodzenie i elewacje kolejnego budynku. Na szczęście nikt z mieszkańców nie został poszkodowany.

Mieszkańcy gminy Szczucin, a także części Dąbrowy Tarnowskiej kilka godzin byli bez prądu.

Zawodowych strażaków wspierali ochotnicy z OSP Nieczajna i Smęgorzów.

Władze samorządowe deklarują pomoc poszkodowanym mieszkańcom. W poniedziałek dokonana zostanie ocena konstrukcji budynków przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – informuje Urząd Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej.

inf. i foto: PSP Dąbrowa Tarnowska, UM w Dąbrowie Tarnowskiej

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.