wtorek, 12 luty 2019 15:16

Lutowa sesja Rady Powiatu Nowotarskiego

Napisała

Kontynuacja inwestycji oświatowych, poprawa infrastruktury drogowej i sprawozdanie z wykonania zadań powiatu w zakresie ochrony zabytków – to część tematów, z jakimi zapoznali się radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się 8 lutego.

Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Przypomniał on o powołaniu na stanowiskio sekretarza Powiatu Moniki Dziedziny, która wcześniej kierowała Biurem Rady i Zarządu. Wspomniał o podpisaniu umowy z 56 szkółkami ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 205 tys. zł. Starosta poinformował także o ogłoszonych pod koniec stycznia konkursach dla organizacji pozarządowych. Na ten cel zabezpieczono 284 tys. zł.

- Zgodnie z harmonogramem kontynuowane są prace związane z rozbudową hali sportowej przy budynku Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Całkowita wartość tej inwestycji przekracza pięć milionów złotych. Termin zakończenia budowy zaplanowano na koniec września 2019 roku.

Starosta wspomniał m.in. o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej drogi powiatowej Wielogłowy-Ubiad i złożeniu wniosku o dofinansowanie przebudowy mostu w Moszczenicy Niżnej.

- W oparciu o opracowaną w latach 2017-2018 dokumentację projektową PKP PLK S.A. przystąpiły do przebudowy wiaduktu w Ptaszkowej - dodał starosta Marek Kwiatkowski. - Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października 2019 roku. Wartość robót to blisko siedem milionów złotych.

Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdania z wykonania w 2018 r. zadań związanych z ochroną zabytków i podjęli uchwałę określającą plan pracy komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego. Zdecydowali też o tym, którzy radni będą reprezentować Powiat w radzie społecznej szpitala w Krynicy-Zdroju oraz dokonali zmian w składzie osobowym rady społecznej Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

W sesji uczestniczyli poseł Józef Leśniak i radna wojewódzka Marta Mordarska.

inf. Powiat Nowotarski: (szel), Fot. Paweł Szeliga

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.