wtorek, 04 czerwiec 2019 14:30

Tarnów. Serce, mózg i wątroba w rękach dzieci? Taka okazja tylko do 9 czerwca.

Napisała

Jak zbudowana jest dłoń? Co człowiek ma „w środku”? Jak przebiega proces trawienia? Jak widzą zwierzęta i jakie dźwięki wydają? Na te i inne pytania znajdą odpowiedź widzowie, korzystający z interaktywnych stanowisk, ukazujących funkcjonowanie ludzkiego organizmu na wystawie w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, która potrwa do niedzieli 9 czerwca. Wydarzenie organizowane jest w ramach Święta Małopolski

Wystawa "Life" to ekspozycja, której tematem jest anatomia człowieka, ale obejmuje ona także zagadnienia z szerzej pojętej biologii. Interaktywne urządzenia, sprawiają, że zwiedzający będą mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy - badacze, posługujący się nowoczesnymi narzędziami nauki i techniki. Dzięki prezentowanym urządzeniom, modelom, mikroskopom zobaczą, czego nie widać gołym okiem. Poznają rośliny i zwierzęta oraz ocenią jak przystosowały się do życia na Ziemi.

Wystawę mogą zwiedzać grupy zorganizowane i indywidualne, w tym całęe rodziny, dla których przygotowano bilety w preferencyjnej cenie. Szczegółowe informacje można znależć na stronie CKM (TU).  Bilety: grupowe - 5 zł za osobę, opieka bezpłątnie; dziecko + rodzic - 8 zł; rodzinny - 10 zł (maks. 5 osób)

Rezerwacje dla grup zorganizowanych: Anna Sadowska tel. 14 633 46 11, pon. - pt. w godz.: 9:00 - 15:00

Wystawa czynna: grupy zorganizowane: pon.- pt., 10:00 - 15:00; zwiedzanie indywidualne: pon.- nd.: 15:00 - 20:00

inf i foto: CKM

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.