czwartek, 11 kwiecień 2019 16:45

Rozegrano Mistrzostwa Żywca w grze FIFA 19

Napisał

W dniach od 6 do 7 kwietnia w Klubie Miejskiego Centrum Kultury "Papiernik" w Żywcu odbyły się mistrzostwa Żywca w komputerowym symulatorze gry w piłkę nożną FIFA 19. Było to dwa dni świetnych zmagań i cudownych emocji. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca.

Pierwszego dnia wyłoniono najlepszą 8 oraz najlepszą 3 „przegranych graczy”. Dlaczego przegranych? Ponieważ ostatecznie organizatorzy mogli przeznaczyć dla osób z kwalifikacji aż 11 miejsc. Gracze graczy, którzy wygrali swoje mecze w 1/16 turnieju awansowali bezpośrednio do kolejnej fazy rozgrywek. Zawodnicy, którzy przegrali swoje mecze zostali podzieleni na 3 grupy, z których zwycięzcy awansowali do rozgrywek, które toczył się następnego dnia.

W drugim dniu, tak jak zakładano do klubu „Papiernik” przyjechało 8 graczy z Czech, oraz 24 z Polski. Finaliści zostali podzieleni na 8 grup, po 4 zawodników, gdzie rywalizowali w systemie BO2 o wyjście z grupy. Po rozegraniu wszystkich spotkań w tej fazie, rozpoczęła się faza play off, gdzie zwycięzcy grup grali z osobami z drugich miejsc. Co ciekawe, już na początku, została wylosowana ciekawa para. Gracze AC Sparta Praha , Emerickson oraz The Johny stanęli ze sobą oko w oko już w 1/8. Lepszy okazał się Johny, który wygrał ostatecznie 2-1. Pozostałe pary prezentowały się tak:

Kal. – Tomek601 2-1,

Rav – Miłosz 0-2,

Dawid Olma – Piotr93PL 2-1,

Zalewski – Piko 0-2,

Bogyys – Kacz 1-2,

Sroka – Zroski 2-0,

MRN – Angel 2-1

W ćwierćfinale naprzeciwko siebie stanęli „odwieczni” rywale Sroka oraz MRN, ostatecznie wygrał Marcin „MRN” Sczes 2-0, a w półfinale czekał na niego Piko, który z Kaczem w trzech meczach wygrał 2-1. Kolejnym meczem półfinałowym było spotkanie Sparty Praga z Legią Warszawą, ponieważ TheJohny po emocjonującym ćwierćfinale z KAL, w którym wygrał 2-1, zmierzył się z obecnym Mistrzem Polski, oraz Kapitanem Narodowej Drużyny FIFA –  Miłoszem93.

Półfinały obfitowały w spore emocje, bowiem Marcin mrn Sczes wygrał 2-0, z Piko, a Miłosz do ostatniej minuty dogrywki trzymał nas w niepewności, kto z pojedynku czesko-polskiego wyjdzie zwycięsko.

Ostatecznie w finale mieliśmy powtórkę z Mistrzostw Polski w FIFE 17, tym razem lepszy okazał się Marcin, wygrywając 2 do 0. W meczu o 3 miejsce Piko okazał się lepszy w pojedynku BO1 od kolegi z Czech, wygrywając 2-1.

Najlepsza czwórka Mistrzostw Żywca w FIFA 19, prezentuje się następująco:

1. Marcin "mrn" Sczes – Gracz Alsen Team

2. Miłosz 'milosz93' Bogdanowski – Gracz Legii

3. Nikodem "Piko" Pawlak

4. The Johny – Gracz Sparty Praga

 

– W życiu każdego człowieka najważniejsza jest pasja. W Żywcu istnieje grupa młodych ludzi aktywnie spełniających się w e-sporcie. O tym, że to ważna dziedzina życia młodzieży świadczy fakt, że niedawno prezydent RP Andrzej Duda ogłosił niedawno powstanie narodowej reprezentacji w esporcie. Co ciekawe jej ambasador Miłosz, był uczestnikiem turnieju FIFA 19 w Żywcu. Dodam, że trzy osoby z Żywiecczyzny biorą udział w rozgrywkach ekstraklasy e-sportu, i można powiedzieć, że to bardzo silna reprezentacja jednego terenu, gdyż pozostali zawodnicy pochodzą z różnych miejscowości rozproszonych na terenie całego kraju. Gratuluję im pasji, zaangażowania oraz tego, że potrafią spełniać swoje marzenia – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

 

Inf. i fot.: Gmina Żywiec

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.