poniedziałek, 11 czerwiec 2018 16:19

Beskid Hero 2018

Napisał

Druga odsłona międzynarodowych zawodów hard enduro przeszła do historii. W ciągu trzech dni blisko 400 zawodników z ośmiu krajów zmierzyło się ze 150 kilometrami trudnej, technicznej górskiej trasy, najeżonej ciężkimi podjazdami i zjazdami, poprzeplatanej rzekami oraz trudnymi wąwozami.

Zawody rozpoczęły się piątkowym prologiem, który wstępnie zweryfikował umiejętności zawodników i dał podgląd na pierwsze wyniki. Drugiego i trzeciego dnia zawodów uczestnicy zmierzyli się z czystym off-roadem. Łącznie pięć pętel trasy (trzy podczas drugiego i dwie, odwrócone pętle podczas trzeciego dnia) dały się we znaki startującym. Zmagań nie ułatwiały zmienne jak w kalejdoskopie warunki pogodowe, dodając kolejnej szczypty pikanterii na trasie. Ulewne burze po piątkowym prologu bardzo mocno utrudniły trasę – błoto, korzenie i śliskie kamienie tworzyły podjazdy karkołomnymi. To wszystko jednak nie przeszkodziło uczestnikom w zaciętej walce – czyste, trzydniowe hard enduro „dało w kość” wszystkim – świadczy o tym fakt, iż podczas najtrudniejszego, sobotniego wyścigu w klasie Expert ukończyło jedynie 19 zawodników, a w klasie Hobby 37 uczestników.

W wyścigu najmocniejszej klasy EXPERT o najwyższym miejscu na podium zadecydowała niecała minuta. Z łącznym czasem 4:23:44.046 nowym zwycięzcą Beskid HERO został Dominik Olszowy (klub CKM). Zaraz za nim uplasował się zeszłoroczny zwycięzca, pochodzący z Czech – David Cyprian. Trzeci był Maciej Łoboz (klub Adventure Team).

W kategorii EXPERT MASTERS królował Rafał Troszok, który w łącznej rywalizacji wyprzedził Tomasza Łazarza oraz Piotra Górka.

W klasie HOBBY po zaciętej walce najszybszy okazał się Kacper Dudzic (klub Enduro Harakiri). Kolejne miejsca najeżały do Wojciecha Sikora (klub Enduro Kozy) oraz Sebastiana Baklarza (klub BKM Bielsko).

 W kategorii HOBBY MASTER niedoścignionym okazał się Piotr Arakit. Drugie miejsca zajął Sebastian Baklarz, a trzeci Adrian Gwoździk.

Ze startujących zawodników wyłoniono klasę kobiet. W wyścigu wzięły udział cztery zawodniczki, które pokazały nam wszystkim nieziemski hart ducha i zacięcie dążyły do mety. Najszybszą wśród pań okazała się Agnieszka Smolińska, która dzieliła podium z Kaliną Pustelnik oraz Ewą Pikosz. Czwarte miejsce zajęła Joanna Paluch.

Pełne wyniki dostępne pod adresem:

http://www.beskidhero.com/pl/wyniki-2018/

Drugi weekend czerwca przysporzył nam niesamowitej dawki adrenaliny i pokazał klasę oraz wysoki poziom naszych zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi oficjalnej relacji:

Pełna relacja video już za kilka dni.

Międzynarodowe zawody Beskid HERO 2018:

Klasa Expert:
1. Dominik Olszowy
2. David Cyprian
3. Maciej Łoboz
4. Sebastian Krywult
5. Emil Juszczak

Klasa Expert Masters:
1. Rafal Troszok
2. Tomasz Łazarz
3. Piotr Górka
4. Zdenek Cyprian
5. Grzegorz Franek

Klasa Hobby:
1. Kacper Dudzik
2. Wojciech Sikora
3. Kacper Baklarz
4. Maciej Kuś
5. Miroslav Moringa

Klasa Hobby Masters:
1. Piotr Arkit
2. Sebastian Baklarz
3. Adrian Gwoździk
4. Paweł Chilewski
5. Sławomir Biegun

Kobiety:
1. Agnieszka Smolińska
2. Kalina Pustelnik
3. Ewa Pikosz
4. Joanna Paluch

 

Więcej informacji: http://www.beskidhero.com/

Facebook: https://web.facebook.com/BeskidHERO/

Organizator - Agencja Sport UP:

https://www.facebook.com/sportupagencja/

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio na głos24