środa, 31 marca 2021 11:01

Gromee stworzył specjalny utwór z hołdem dla Krakowa (VIDEO)

Autor Norbert Kwiatkowski
Gromee stworzył specjalny utwór z hołdem dla Krakowa (VIDEO)

"Cracow in the crown" to premierowy utwór Gromee`go, który powstał we współpracy z kompozytorem Marcinem Nierubcem. Znany muzyk tworząc tekst do tej piosenki skupił się na swego rodzaju hołdzie dla byłej stolicy Polski - podkreślając, jak smutny jest widok grodu Kraka bez turystów.

- "Cracow In The Crown” jest dedykacją dla miasta, w którym na co dzień żyję i które jak większość polskich miast jest puste, bez uśmiechniętych ludzi, turystów.” Pierwszy raz widziałem mój kochany Kraków bez ludzi, pierwszy raz spotkałem tutaj taką ciszę". - mówi Gromee.

"Cracow in the crown" to drugi utwór instrumentalny , który stworzyli wspólnie Gromee i Marcin Nierubiec. Rok temu miał premierę "Hope" dedykowany lekarzom i wszystkim pracownikom służby zdrowia walczącym z pandemią.

- Kraków ze względów rodzinnych i zawodowych zawsze był mi bardzo bliski. Bardzo miło wspominam współpracę z Jackiem Wójcickim - legendą "Piwnicy pod Baranami" przy jego albumie "Zaklinam czas". - mówi Marcin Nierubiec.

Nierubiec to niezwykle utalentowany kompozytor, który w swojej bogatej karierze współpracował m.in. z  Michałem Zabłockim oraz  Maciejem Maleńczukiem.

A czym wam spodoba się utwór o Krakowie? Przekonajcie się!

Info: Marcin Dubiec

Foto: Serecki/Wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje