piątek, 9 grudnia 2022 14:08

Kęty: Skrajna nieodpowiedzialność - jechał po pijaku ze swoją małą córką

Autor Patryk Trzaska
Kęty: Skrajna nieodpowiedzialność - jechał po pijaku ze swoją małą córką

Alkohol i brak uprawnień do kierowania nie powstrzymał 32-letniego mieszkańca powiatu bielskiego w kierowaniu autem, w którym znajdowała się jego 6-letnia córka. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli oświęcimskich policjantów.

Wczoraj rano (8 grudnia) podczas rutynowej kontroli na ulicach  Żeromskiego w Kętach (powiat oświęcimski) zatrzymali 32-letniego kierowcę peugeota. Mężczyzna wiózł ze sobą swoją 6-letnią córkę, mając  0,67 promila alkoholu we krwi.

Podczas prowadzenia czynności oświęcimscy policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu bielskiego nie posiada uprawnień do kierowania autem.

W związku z tym,  32- latek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji, natomiast jego małoletnia córka która była pasażerką peugeota, została przekazana pod piekę rodziny.

Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie  dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Wszczęto również wobec niego postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje