środa, 11 września 2019 11:32

Jordanów. Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodów

Autor Mirosław Haładyj
Jordanów. Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodów

Jordanowscy policjanci z Zespołu Kryminalnego wraz z funkcjonariuszami operacyjnymi z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej pracowali nad ustaleniem sprawcy kilku włamań do samochodów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Gminy Jordanów. Zgromadzony na tą chwilę materiał pozwolił rozliczyć z działalności przestępczej 33-letniego mieszkańca powiatu suskiego.

Mężczyzna na chwilę obecną usłyszał aż pięć zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi mężczyźnie nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek dopuścił się kradzieży na łączną sumę 2400 tysiąca złotych.

Poza urządzeniami, z aut ginęły inne przedmioty motoryzacyjne oraz sprzęt budowlany. Dzięki wspólnej pracy mundurowych z KP Jordanów oraz KPP Sucha Beskidzka udało się ustalić sprawcę tych kradzieży. W trakcie jego zatrzymania znaleziono także środki odurzające w postaci marihuany, za co usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałania narkomanii. Część skradzionego mienia została odnaleziona. Dochodzenie w tej sprawie trwa nadal i z dużym prawdopodobieństwem do już przedstawionych zarzutów dołączą kolejne.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beszkidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje