niedziela, 3 listopada 2019 15:39

Kasina Wielka: Zagrają charytatywnie z okazji Dnia Niepodległości

Autor Marzena Gitler
Kasina Wielka: Zagrają charytatywnie z okazji Dnia Niepodległości

10 listopada o godzinie 12: 00, na stadionie piłkarskim im. Justyny Kowalczyk w Kasinie Wielkiej rozpocznie się turniej piłkarski z okazji Dnia Niepodległości.

W turnieju wystartuje 8 drużyn. Podczas imprezy odbędzie się też zbiórka charytatywna, z której środki zostaną przeznaczone na rehabilitację 2-letniego Grzegorza Wadyla.

W programie m.in. kiermasz świąteczny, kiermasz ciast, wędlin i serów, loteria fantowa, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji, które odbędą się przy OSP Kasina Wielka. Wieczorem, o godzinie 20:00 organizatorzy zapraszają na imprezę taneczną oraz występ zespołu „Nieznani”.

Grześ Wadyl urodził się 3 listopada 2017 roku w 27 tygodniu ciąży z wagą 800 gramów. W związku z wcześniactwem borykał się z szeregiem problemów m.in. dysplazja oskrzelowo-płucną, retinopatią wcześniaczą. Różne czynniki związane z wcześniejszym urodzeniem nie pozostały obojętne dla obecnego stanu zdrowia Grzesia. Chłopiec wymaga długoletniej rehabilitacji , na którą składają się intensywne ćwiczenia, terapia logopedyczna, zajęcia SI oraz zajęcia ogólnorozwojowe, które nie są finansowane przez NFZ. Niestety jej koszt przekracza finansowe możliwości rodziców Grzesia. Z tego względu zwracają się oni z gorącym apelem o wsparcie do wszystkich, którzy są gotowi pomóc.

Inf. Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje