poniedziałek, 1 lutego 2021 10:45

Katastrofa budowlana w Żurowej. Nowe informacje [ZDJĘCIA]

Autor Aleksandra Tokarz
Katastrofa budowlana w Żurowej. Nowe informacje [ZDJĘCIA]

Siedmiu pracowników budowlanych trafiło do szpitali w województwie małopolskim i podkarpackim, po tym, jak runął wylewny strop nowo budowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żurowej.

W piątek (29.01.2021 r.) przed godziną 15 dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 otrzymał informację o katastrofie budowlanej w Żurowej. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe. Zadysponowane zostały dwa śmigłowce LPR oraz cztery załogi karetki pogotowia ratunkowego. W rejon katastrofy skierowano także straż pożarną, policjantów z Tuchowa oraz Państwową Inspekcję Pracy i Nadzór Budowlany.

- Na miejscu okazało się, że siedmiu pracowników firmy budowlanej wylewało betonowy strop. W pewnym momencie całość zawaliła się i wszyscy spadli z 10-metrowej wysokości. Na szczęście nikt nie został przysypany betonem oraz konstrukcją stalową – informuje Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Stacja narciarska pod Tarnowem otwarta mimo obostrzeń. „Nie mamy nic do stracenia”
Otwarta, mimo obowiązujących w kraju obostrzeń, została pierwsza stacja narciarska pod Tarnowem. Obiekt skontrolowała już policja. Właściciele przekonują jednak, że nie mają już nic do stracenia. Od soboty, 30 stycznia, narciarze mogą korzystać ze stacji narciarskiej Jurasówka w Siemiechowie [/info…

Przybyli na miejsce ratownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Najciężej ranni mężczyźni, z obrażeniami głowy i klatki piersiowej, zostali przetransportowani helikopterami do szpitali w Rzeszowie i Krakowie. Pozostali lżej ranni trafili karetkami pogotowia do szpitali na Podkarpaciu i w Tarnowie.

Teraz trwają czynności przygotowawcze w związku z katastrofą budowlaną prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod nadzorem tarnowskiej prokuratury. Ponadto swoje czynności prowadzi Państwowa Inspekcja Pracy oraz Nadzór Budowlany.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje