wtorek, 5 stycznia 2021 13:20

Kiedy rozpoczną się szczepienie mieszkańców Wieliczki? Burmistrz wysłał pismo do wojewody

Autor Marzena Gitler
Kiedy rozpoczną się szczepienie mieszkańców Wieliczki? Burmistrz wysłał pismo do wojewody

4 stycznia burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wysłał pismo do wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, dotyczące terminów realizacji Narodowego Programu Szczepień w gminie Wieliczka.

Burmistrz prosi o podanie planowanego harmonogram szczepień na terenie Miasta i Gminy Wieliczka, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych powyżej 60 roku życia. "Jest to grupa społeczna objęta na naszym terenie kierunkowymi działaniami i przygotowanie do akcji szczepień jest dla nas kluczowe. Jednocześnie proszę o potwierdzenie czy zgłoszony przez Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego w Wieliczce punkt szczepień będzie realizował działania w ramach w/w Programu" - napisał burmistrz Artur Kozioł.

W piśmie do wojewody burmistrz przypomina też, że pod koniec listopada 2020 r. Małopolska została wskazana jako jedno z czterech województw, w których zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 wśród mieszkańców. "Zwracam się z zapytaniem ile osób z naszego województwa, a przede wszystkim z Gminy Wieliczka zostało przebadanych w ramach wspomnianego projektu" - pyta włodarz Wieliczki.

foto: Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego w Wieliczce

zobacz też:

Kolejny krok do budowy Centrum Opieki Geriatrycznej w Wieliczce
- Bardzo się cieszę, że zrobiliśmy kolejny krok w przygotowaniu budowy Centrum Opieki Geriatrycznej (Szpitala Geriatrycznego w Wieliczce) - mówi burmistrz Artur Kozioł.
Gdzie można się zaszczepić przeciw COVID w powiecie wielickim?
Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. W Małopolsce obecnie jest ich 492, z czego 14 w powiecie wielickim.
koronawirus najnowsze informacje
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje