piątek, 31 stycznia 2020 22:47

Koronawirus w Olkuszu? Starosta uspokaja

Autor Tomasz Stępień
Koronawirus w Olkuszu? Starosta uspokaja

Dziś późnym wieczorem pojawiły się informacje, że na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Szpitalu w Olkuszu zgłosił się pacjent z gorączką, który niedawno wrócił z Chin. SOR został zamknięty.

Informacje te potwierdził Bogumił Sobczyk, Starosta Olkuski. Apeluje jednak o zachowanie spokoju.

– W związku z licznymi pytaniami i niepokojem chciałbym Państwa poinformować i uspokoić. Faktem jest, że dzisiaj w godzinach wieczornych zgłosił się do olkuskiego SOR-u pacjent zamieszkały w Olkuszu, który powrócił z Chin.

– napisał w mediach społecznościowych starosta

– Ze względu na zgłaszane przez niego dolegliwości w celu wykluczenia podejrzenia zarażeniem nowym koronawirusem został on przewieziony do obserwacji i diagnostyki do specjalistycznej jednostki - zgodnie z procedurami. Olkuski SOR funkcjonuje już jak dotychczas. Pozostaję w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i medycznymi. Proszę o zachowanie spokoju.

– informuje Bogumił Sobczyk.

To, że oddział w olkuskim szpitalu potwierdziła też Marta Pióro, rzeczniczka Nowego Szpitala.

- Oddział jest otwarty, postępujemy zgodnie z procedurami sanitarnymi. Te pomieszczenia gdzie pacjent przebywał są zamknięte i dezynfekowane. - powiedziała Wirtualnej Polsce.

Na SOR szpitala w Olkuszu w woj. małopolskim trafiła osoba z gorączką z Chin. Nie wiadomo, czy Polak, czy Chińczyk. SOR...

Gepostet von Kataklizmy w Polsce i na świecie am Freitag, 31. Januar 2020

Przed godziną 22-gą pacjent został przetransportowany na Oddział Zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i będzie przebywał pod obserwacją.

- W chwili obecnej pacjent przebywa w izolatce, zgodnie ze wszystkimi procedurami. Trwają badania mające na celu wykluczenie lub potwierdzenie obecności u niego koronawirusa - powiedziała Polsat News Maria Włodkowska, rzeczniczka krakowskiego szpitala.

Próbki pobrane od pacjenta zostały wysłane do Państwowego Zakładu Higieny, który otworzył linię diagnostyczną wirusa z Chin i dysponuje pełnym wzorcem genetycznym.

Na wyniki badań trzeba będzie poczekać około 48 godzin.

Olkusz - najnowsze informacje