poniedziałek, 30 września 2019 10:18

Kraków - miasto, w którym dobrze się żyje

Autor Głos 24
Kraków - miasto, w którym dobrze się żyje

Kraków cały czas jest miastem, w którym z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców. Akademicka, turystyczna, ciekawa, z dużym rynkiem pracy stolica Małopolski przyjmuje ludność napływającą z pobliskich gmin i z najdalszych rejonów Polski. Jest także miastem, w którym życie na nowo układają sobie imigranci zza wschodniej granicy. To miasto, w którym żyje się wygodnie, zwłaszcza w modnych, mieszkalnych dzielnicach.

W jakiej dzielnicy szukać mieszkania w Krakowie?

Kraków dzieli się na 18 dzielnic, wśród których znajdą się takie pełne zabytków, obszary przemysłowe, ale również sprzyjające wygodnemu życiu rodzin z dziećmi. Młodzi ludzie, którzy chcą założyć rodziny, uciekają z tych przeludnionych i nastawionych na obsługę turystów, a szukają miejsc z terenami zielonymi, z dostępem do usług i edukacji, ale z bardzo dobrym dojazdem do centrum. To tutaj warto kupić mieszkanie, które można będzie im wynajmować. Za najbardziej przyjazną mieszkańcom dzielnicę uchodzi Prądnik Czerwony. Prądnik Czerwony znajduje się zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum i można do niego dojechać w 10 minut samochodem lub jednym z licznych autobusów.

Modny i ceniony Prądnik Czerwony oferuje dużo terenów zielonych: parków i skwerów ograniczających występowanie zanieczyszczenia powietrza i zachęcających do spędzania czasu poza domem. W Prądniku Czerwonym jest Park Wodny z licznymi atrakcjami dla całych rodzin, jest Multikino, są też kompleksy handlowe, takie jak Serenada czy Krokus. W pobliskim centrum biurowym swoje filie otworzyły największe międzynarodowe korporacje oraz polskie przedsiębiorstwa, które generują miejsca pracy dla pracowników z wielu branż, funkcjonuje też ceniony wśród gości Hotel Swing.

Inwestuj w mieszkania na wynajem

Oferty mieszkań na wynajem w Krakowie cieszą się dużym powodzeniem, a inwestorzy zdają sobie sprawę, że w przyszłości ceny wynajmu mogą wzrastać, zwłaszcza w przypadku mieszkań w modnych dzielnicach. W Prądniku Czerwonym krakowski deweloper Super Krak S.A. stworzył przyjazne mieszkańcom Apartamenty Kaskada. Obecnie sprzedawane są nowoczesne mieszkania z trzeciego etapu inwestycji https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Lokale mają różnorodną powierzchnię, zapewniają słoneczne pokoje oraz balkony i tarasy w estetycznych budynkach. Zakup takiego mieszkania, a następnie wynajmowanie go, gwarantuje regularne zyski oraz jest bezpiecznym sposobem inwestowania pieniędzy. Przecież w Krakowie chętnych na wynajem mieszkania z roku na rok przybywa i nic nie wskazuje na to, by trend ten w najbliższym czasie się zmienił.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka