wtorek, 1 listopada 2022 08:00

Kraków: Przyjdź pod pomnik Mickiewicza – dla ukraińskich i polskich bohaterów

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Przyjdź pod pomnik Mickiewicza – dla ukraińskich i polskich bohaterów

1 listopada o 19:30 organizacja „SUN for Ukraine” organizuje pod pomnikiem Adama Mickiewicza wydarzenie upamiętniające ukraińskich i polskich bohaterów, którzy zginęli na Ukrainie.

– Święto Wszystkich Świętych, które obchodzone jest w Polsce, jako dzień czci dla zmarłych, będziemy obchodzić z naszymi przyjaciółmi Polakami, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni – piszą członkowie stowarzyszenia i proszą wszystkich o przyniesienie na to wydarzenie świecy. – Oświetlą one niebiańską drogę naszym żołnierzom.

Ukraińcy walką po raz kolejny udowadniają, że są gotowi zapłacić niezwykle wysoką cenę za własną wolność, za pokój i bezpieczeństwo przyszłych pokoleń.
– Najlepsi synowie i córki narodu ukraińskiego bronią naszego prawa do istnienia z bronią w ręku, ale terror i zbrodnie rosyjskie nadal niszczą nasz kraj. Musimy na zawsze zachować pamięć o tych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu wolności naszego ludu – mówią organizatorzy wydarzenia i dodają: Szanujmy tych z tarczą. Pamiętajmy o tych na tarczy.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje