poniedziałek, 20 marca 2023 07:46

Kraków: Uwaga! Zwężenie i ograniczenie prędkości na fragmencie obwodnicy

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Uwaga! Zwężenie i ograniczenie prędkości na fragmencie obwodnicy

Przejeżdżając tym odcinkiem obwodnicy Krakowa kierowcy muszą szczególnie uważać. W nocy z wtorku na środę (z 21 na 22 marca) ruch zostanie zawężony do lewego pasa i wprowadzone też zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Chodzi o fragment w okolicach ulicy Wielickiej w Krakowie. W nocy z wtorku na środę (z 21 na 22 marca) będą prowadzone prace na  wiadukcie (w ciągu ul. Wielickiej), nad autostradą A4. – Na  wiadukcie będzie montowane rusztowanie. W związku z tymi pracami pojawią  się utrudnienia – na jezdni w kierunku Katowic od 22:00 do 5:30 ruch zostanie zawężony do lewego pasa. Wprowadzimy też ograniczenie prędkości do 60 km/h – informuje Kacper Michna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace będą kontynuowane w nocy ze środy na czwartek (z 22 na 23 marca). Na jezdni w kierunku Katowic od godziny 22:00 do 5:00 kierowcy będą mieć do dyspozycji jedynie prawy pas, prędkość zostanie ograniczona do 80 km/h. Na jezdni w kierunku Rzeszowa od godziny 23:30 do 5:00 kierowcy będą mieć do dyspozycji również tylko prawy pas, prędkość będzie ograniczona do 80 km/h.

Montaż rusztowania to  część prac związanych z trwającym remontem wiaduktów na węźle Kraków  Wieliczka. Inwestycja obejmuje wymianę skorodowanych gzymsów,  zabezpieczenie antykorozyjne balustrad i naprawę nawierzchni  chodników. Prace na węźle potrwają do połowy 2023 roku.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka