sobota, 24 września 2022 14:19

"Kto wspiera propagandę i Putina, nie powinien mieć wstępu do naszego miasta!". To już pewne! Gwiazda nie zagra w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
"Kto wspiera propagandę i Putina, nie powinien mieć wstępu do naszego miasta!". To już pewne! Gwiazda nie zagra w Krakowie

Były muzyk zespołu Pink Floyd Roger Waters nie zagra koncertu w Krakowie. Decyzję o anulowaniu wydarzenia podjął  organizator, nie podając przyczyn.

W sobotę (24 września) Radio Kraków podało informację o odwołaniu koncertu Rogera Watersa:

- Organizator koncertu zdecydował o odwołaniu koncertu, oficjalnie nie podając przyczyn. Osoby, które kupiły bilety na kwietniowy koncert Watersa, będą mogły je oddać i odzyskać pieniądze .

Oficjalne przyczyny anulacji wydarzenia nie są znane. Wiele jednak wskazuje na to, że powodem może być jego prorosyjska postawa.

– Niestety prezydent Jacek Majchrowski nie podjął takiej decyzji, pomimo prośby radnych z Rada Miasta Krakowa Nie powinniśmy udostępniać miejskich obiektów dla artystów i osób popierających Putina

– napisał radny Łukasz Maślona i dodał:

– Mam ogromny respekt dla twórczości Pink Floyd, który jest jednym z moich ulubionych zespołów, jednak trzeba widzieć, kiedy ze sceny zejść.

Do sprawy odniósł się także przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

– Kto wspiera propagandę i Putina, nie powinien mieć wstępu do naszego miasta!

– skomentował w mediach społecznościowych Komarewicz.

W niedzielę w nocy TAURON Arena Kraków za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych potwierdził, że wraz z Live Nation Polska zadecydowano o odwołaniu koncertu Rogera Watersa.

Live Nation Polska i TAURON Arena Kraków odwołały koncert Rogera Watersa.

Opublikowany przez TAURON Arena Kraków Sobota, 24 września 2022
  • Czytaj również:
Koncert lidera Pink Floyd w Krakowie? Radny: “Niech zaśpiewa w Moskwie”
Wiadomości Kraków: Już w przyszłym roku (21 i 22 kwietnia 2023 r.) w Tauron Arenie Kraków ma wystąpić Roger Waters. Jego koncert budzi wielkie kontrowersje.

Inf.: FB

Kraków

Kraków - najnowsze informacje