poniedziałek, 18 listopada 2019 13:57

Kulisy wydarzeń w Koninie. Zobacz filmy

Autor Marzena Gitler
Kulisy wydarzeń w Koninie. Zobacz filmy

Dotarliśmy do najnowszych informacji na temat wydarzeń, do których doszło 14 listopada w Koninie. Zobacz co wydarzyło się w czasie, gdy policjant oddał strzał do 21-latka.

Film zawierajacy wypowiedź 15-letniego Sebastiana Jesionowskiego, którego matka zgodziła się na nagranie i upublicznienie wizerunku syna, opublikował na swojej stronie na Facebooku znany z kontrowersyjnbych wypoowiedzi Zbigniew Stonoga. Sebastian jest jednym z chłopaków, których chciała wylegitymować policja na ul. S. Wyszyńskiego w Koninie. W czasie policyjnych działań 14 listopada ok. godz. 10 padł strzał, po którym zginął 21-letni Adam Czerniejewski. Doszło do niego na placu zabaw.

Jak wyglądała policyjna akcja według świadka?


Zdaniem rzecznika konińskiej policji, patrol policji,chciał wylegitymować trzech młodych mężczyzn. Jeden na widok policjantów zaczął uciekać. Policjant podjął za nim pościg. "Po krótkim pościgu doszło niestety do takiej sytuacji, że policjant był zmuszony do użycia broni" - powiedział rzecznik. Przy zmarłym znaleziono torebkę z białym proszkiem i nożyczki.

Śmierć 21-letka i wyjaśnienia policji wywołały oburzenie mieszkańców, którzy gromadzili się przed miejscem śmierci i zapalali tam znicze. Wczoraj doszło też do protestu i zamieszek przed komendą policji w Koninie, po której 6 osób zostało zatrzymanych. Ranni zostali też policjanci.

Adwokat, zajmujący się sprawą z ramienia ojca ofiary, poinformował, że złożył wniosek o przeniesienie sprawy do innego miasta.

foto: PAMIĘCI ADAMA - PRZECIWKO BRUTALNOŚCI POLICJI

Styl Życia - najnowsze informacje