wtorek, 1 grudnia 2020 10:42

Lewis Hamilton zakażony koronawirusem. Co z najbliższym startem?

Autor Marzena Gitler
Lewis Hamilton zakażony koronawirusem. Co z najbliższym startem?

Mistrz świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton ma koronawirusa. O zakazeniu swojego zawodnika poinformował w komunikacie jego team Mercedes.

We wtorek Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA, Formuła 1 i Mercedes-AMG Petronas F1 potwierdziły, że podczas obowiązkowych testów PCR Hamilton uzyskał pozytywny wynik na koronawirusa.

By Morio - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52060566

"Zespół Mercedes-AMG Petronas F 1 z przykrością informuje, że Lewis Hamilton uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-1 9 i nie będzie mógł wziąć udziału w GP Sakhir w ten weekend. Lewis był poddawany testom trzy razy w poprzednim tygodniu i za każdym razem wynik był negatywny. Jednak obudził się w poniedziałek rano z łagodnymi objawami choroby. W tym samym czasie został poinformowany, że przed przylotem do Bahrajnu miał kontakt z osobą, która miała dodatni wynik badania. Dlatego przeszedł kolejny test i wynik był pozytywny. Lewis przebywa w izolacji, zgodnie z procedurami COVID-19. Oprócz łagodnych objawów jest zdrowy , a cały zespół przesyła mu najlepsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia." - podał team Marcedes.

Dwa dni temu na torze Sakhir Hamilton zwyciężył w GP Bahrajnu. To była jego 95. wygrana w karierze. Na kolejną będzie musiał poczekać. Team Mercedes poinformował, że zawodnik nie wystąpi w niedzielę (6 grudnia) w zawodach Grand Prix Sakhir.

foto: By Tom!! - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1949702

zobacz też:

Rząd sknocił ustawę. Zakazy epidemiczne można łamać i kar nie będzie
Nakazy i zakazy epidemiczne obowiązują, ale bez możliwości nałożenia kar pieniężnych za ich nieprzestrzeganie – twierdzi Dziennik Gazeta Prawna. Dlaczego? Opublikowana właśnie ustawa zawiera wadę. Rząd przez prawie miesiąc nie publikował ustawy covidowej, żeby naprawić błędy które odnosiły się do w…
Od najbliższego weekendu ruszą kontrole stoków narciarskich. Dystans okazał się fikcją?
Na wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia przekazał najnowsze informacje, w sprawie walki rządu z epidemią. Od najbliższego weekendu powrócą między innymi kontrole stoków narciarskich. Dystans okazał się tam fikcją? Adam Niedzielski przekazał wczoraj, że od najbliższego weekendu ruszą ko…
Koronawirus Małopolska [1 grudnia]: Szczegółowe dane - zakażenia, zgony
Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce. Prezentujemy najnowsze informacje.
koronawirus najnowsze informacje
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje