poniedziałek, 11 lipca 2022 08:09

Mały sejf przyda się w każdym domu!

Autor Artykuł sponsorowany
Mały sejf przyda się w każdym domu!

Każdy z nas ma w domu konkretne kosztowności. Często przechowujemy w przysłowiowej "skarpecie" większą gotówkę lub nawet i biżuterię. Zwykle również traktujemy dom czy mieszkanie jako maksymalnie prywatną oraz całkowicie bezpieczną przestrzeń. Warto jednak podkreślić, że każda posesja, jest niezwykle atrakcyjnym kąskiem dla drobnych kieszonkowców oraz złodziej. Co więcej- jak głosi stare przysłowie: "wypadki chodzą po ludziach". Paradoksalnie więc powinniśmy być przygotowani na absolutnie każdą sytuację. Odpowiednie zabezpieczenie kosztowności pozwoli nam więc spać spokojnie. Wobec tego mały sejf, przyda się absolutnie w każdym domu!

Mały sejf w domu- jaki wybrać?

Nie da się ukryć, że mały i poręczny sejf do domu to dość szeroka kategoria produktów. Obecnie możemy się zdecydować na:

  • sejf do zabudowy - który chowany jest sprytnie w niewielkiej szafce lub w innych meblach;
  • sejf na ścianę - to również dość dyskretny i kompaktowy model sejfu, który można sprytnie schować w ścianie;

Powyżej wymienione dwa rodzaje sejfów, są zwykle najpopularniejsze jeśli chodzi o wybieranie małych i poręcznych sejfów domowych. Warto zauważyć, że mogą one również oferować całkowicie inne parametry. Niektóre sejfy zapewniają bowiem klasę ognioodporności- mogą wytrzymać w pełnych płomieniach nawet przez całe 60 minut, skutecznie ochraniając również zawartość, z kolei niektóre z nich mogą zapewnić dodatkowe zabezpieczenia przed próbami otwarcie lub naruszenia zamknięcia. Warto więc dokładnie przemyśleć na jakiej ochronie nam najbardziej zależy, a następnie wybrać dla siebie rozwiązanie, które będzie absolutnie najlepsze.

Skuteczna ochrona kosztowności do każdego domu

Nie jest tajemnicą, że większość z nas trzyma swoje kosztowności w domu. Nie zawsze bowiem chcemy lokować swoje fundusze w bankach i trzymać dużą gotówką w formie plastikowej karty kredytowej. Wobec tego te pieniążki coraz chętniej składujemy w domach, nie wiedząc, że nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zwykle wydaje się nam, że nasz dom jest twierdzą nie do zdobycia, co oczywiście nie jest do końca słusznym przekonaniem. Warto zauważyć, że włamania i rabunki zdarzają się na porządku dziennym, szczególnie jeśli zamierzamy w najbliższym czasie wyjechać na dłuższy urlop lub wypoczynek. W takim momencie, nasza posesja- nawet jeśli zainstalujemy na niej nowoczesny system zabezpieczeń- staje się niezwykle intratnym łupem. Wobec tego warto zadbać o zabezpieczenie naszych oszczędności w małym sejfie ze wzmocnionym system ochrony. Wówczas nawet jeśli podczas wakacji w naszym domu pojawi się "nieproszony gość", to i tak nie będziemy mogli spać spokojnie, gdyż nasza gotówka będzie nietknięta.

Biżuteria w sejfie również będzie bezpieczna

Kolejną kwestią, dla której warto posiadać w domu mały i podręczny sejf, jest ochrona mienia w postaci biżuterii czy też drogocennych klejnotów. Nie da się bowiem ukryć, że biżuteria pozostawiona na widoku biżuteria jest niezwykle łatwym łupem nawet dla gości, których potencjalnie darzymy ogromnym zaufaniem. Chodzi przede wszystkim o to, że nie zawsze wiemy, kto może mieć przysłowiowe "lepkie ręce". Zapraszając do domu dalszych znajomych czy nawet organizując imprezy, możemy nawet nie zauważyć tego, kiedy nasze klejnoty i kamienie przyciągną wzrok i po prostu znikną z pola widzenia. Właśnie dlatego, warto sprytnie zaaranżować niewielki sejf w ścianie lub w szafce, gdzie będziemy przetrzymywać to mienie, które ma dla nas największą wartość. Pamiętajmy, że przezorny zawsze ubezpieczony!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje