niedziela, 25 października 2020 18:36

Mariusz Błaszczak ma koronawirusa. Zaraził dwie uczelnie?

Autor Mirosław Haładyj
Mariusz Błaszczak ma koronawirusa. Zaraził dwie uczelnie?

O pozytywnym wyniku testu Błaszczak poinformował na swoim Twitterze.

Szef MON został skierowany na kwarantannę, po tym jak koronawirusa wykryto u osoby, z którą miał kontakt. Błaszczak informował w poniedziałek, że nie ma żadnych objawów choroby.

Jednak dzisiaj za pośrednictwem Twittera szef MON poinformował, że przeprowadzony test wskazał w jego przypadku wynik dodatni:

Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych.

Jak informuje portal onet.pl, w Akademii Wojsk Lądowych (AWL) we Wrocławiu wykryto ponad 600 przypadków zakażeń koronawirusem. Podobnie wygląda sytuacja w Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) w Warszawie Jak podaje portal, w obu uczelniach wirus zaczął się rozprzestrzeniać po inauguracjach roku akademickiego z udziałem ministra obrony Mariusza Błaszczaka.

Jak podaje onet.pl, sytuacja w AWL-u jest tak poważna, że zakażeni są wywożeni z terenu uczelni, a tymczasowe izolatoria przygotowano dla nich w dawnych koszarach w Bolesławcu.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: onet.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje