piątek, 16 kwietnia 2021 11:09

Masowy Punkt Szczepień w Dąbrowie Tarnowskiej – wiemy gdzie może powstać

Autor Aleksandra Tokarz
Masowy Punkt Szczepień w Dąbrowie Tarnowskiej – wiemy gdzie może powstać

Samorząd Dąbrowy Tarnowskiej zaproponował swoją lokalizację masowego punktu szczepień przeciw koronawirusowi. 9 kwietnia burmistrz miasta wziął udział w zdalnym spotkaniu z wojewodą małopolskim.

Efektem spotkania było przedstawienie propozycji organizacji takiego punktu w Dąbrowie Tarnowskiej. Burmistrz miasta zaproponował jako miejsce jego powstania „małą” Halę Łuczniczą.

- Takie przedsięwzięcie zakładałoby pełną współpracę gminy z Samodzielnym Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej przy ul. Piłsudskiego 23 i zorganizowanie dwóch zespołów medycznych do prowadzenia szczepień – tłumaczy burmistrz.

Propozycja Dąbrowy Tarnowskiej zostanie poddana ocenie. Utworzenie takiego punktu na terenie gminy zależało będzie od potrzeb całego województwa i lokalizacji innych punktów tego typu na terenie powiatu dąbrowskiego i subregionu tarnowskiego.

- Zaletą proponowanego w Dąbrowie Tarnowskiej miejsca szczepień jest położenie i rozmiar. Hala Łucznicza znajduje się w miejscu dostępnym komunikacyjnie i posiada duży, oświetlony parking. Wraz z zapleczem sanitarnym i technicznym łączna powierzchnia hali wynosi 400 metrów kwadratowych. Pomieszczenie jest ogrzewane w zimie i wentylowane z dostępem do sanitariatów, mediów, agregatu prądotwórczego i Internetu – informuje samorząd.

Co z I Komunią Św. w diecezji tarnowskiej?
I Komunia Św. w diecezji tarnowskiej zazwyczaj organizowana była w pierwszych tygodniach maja. Drugi rok z rzędu mierzymy się jednak z pandemią koronawirusa. Coraz częściej pada więc pytanie – jak w tym roku będzie wyglądać ta uroczystość?
koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje