poniedziałek, 9 sierpnia 2021 10:39

Mieszkania na Ochocie - rynek pierwotny

Autor Artykuł sponsorowany
Mieszkania na Ochocie - rynek pierwotny

Różnorodność rynku nieruchomości w Warszawie sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cały czas cieszą się mieszkania na Ochocie, co sprawia że jest to najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy. Dlaczego warto tam zamieszkać? Jak wygląda pierwotny rynek nieruchomości?

Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego na Ochocie?

Jak już wspomniano warszawska Ochota jest najgęściej zaludnioną dzielnicą miasta. Mimo tego nadal powstają tam nowe inwestycje mieszkaniowe, co wynika z dużego zainteresowania zamieszkaniem na Ochocie. Widać to chociażby po ilości wyszukiwania w Internecie hasła: mieszkania na Ochocie - rynek pierwotny. Deweloperzy widząc popyt na nowe mieszkania starają się go zaspokoić, a kupujących nie odstraszają nawet ceny, które są jednymi z najwyższych w stolicy. Oczywiście wszystko rekompensuje wysoki standard mieszkań budowanych przez najlepszych deweloperów (np. Dantex) oraz prestiż posiadania własnego mieszkania na Ochocie.

Dlaczego warto zamieszkać na Ochocie?

Powodów, aby zamieszkać na Ochocie jest wiele, jednak wymienienie ich wszystkich sprawiłoby, że lektura tego artykułu przedłużyłaby się w nieskończoność. Dlatego też poniżej znajduje się 5 najważniejszych atutów dzielnicy:

- położenie - Ochota znajduje się bardzo blisko centrum miasta oraz sąsiaduje z czterema innymi dzielnicami, którymi jest Wola, Śródmieście, Mokotów oraz Włochy;

- komunikacja - położenie w centralnej części miasta sprawia, że dzielnica jest doskonale skomunikowana zarówno z centrum, jak i pozostałymi dzielnicami. Skorzystać można zarówno z połączeń tramwajowych oraz autobusowych, a najbliższe przystanki metra to Pole Mokotowskie, Politechnika oraz Centrum;

- tereny zielone - w przypadku Ochoty położenie w centrum miasta nie sprawia, że mieszkańcy nie mają do dyspozycji terenów zielonych. Co więcej, jest ich bardzo dużo, a najchętniej odwiedzany jest Park Szczęśliwicki, który przyciąga zarówno seniorów, jak i rodziny z dziećmi. Zimą zaś można korzystać ze sztucznie stworzonej Górki Szczęśliwickiej, która umożliwia jazdę na nartach nawet w pełnym słońcu;

- edukacja - Ochota jest jednym z największych ośrodków akademickich w stolicy. Można tutaj studiować między innymi na Uniwersytecie Warszawskim, w Wyższej Szkole Ekonomii, Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Jest to jeden z powodów by kupić nowe mieszkanie jako inwestycję pod wynajem dla studentów;

- rozwinięta infrastruktura - zakupy można zrobić Atrium Plejada, Atrium Reduta, Blue City, Hali Kopińskiej czy Hali Banacha, co sprawia, że wszystko można załatwić na miejscu. Nie musimy także opuszczać Ochoty, jeżeli chcemy skorzystać z basenu, kortu tenisowego, czy hali sportowej.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku pierwotnego na Ochocie?

Kupując mieszkanie od dewelopera warto przede wszystkim zweryfikować jego wiarygodność oraz zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami i opiniami dotychczasowych lokatorów. W przypadku nowych mieszkań z reguły kupujemy mieszkanie, które dopiero powstaje, dlatego też ważną kwestią jest ustalenie dokładnego terminu przekazania kluczy, co pozwoli zaplanować dalsze działania obejmujące wykończenie lokum. Istotna jest również kwestia kontaktu z deweloperem, który powinien odpowiadać na wszystkie nasze pytania dotyczące nieruchomości. Przykładem może być Dantex, który posiada przeszło 25 letnie doświadczenie i zawsze na pierwszym miejscu stawia zadowolenie swoich klientów.

Zakup nowego mieszkania na Ochocie może okazać się świetną decyzją, zarówno w przypadku zamieszkania tam, jak i posiadania go jako inwestycji (wynajem). Atuty dzielnicy sprawiają, że doskonale odnajdą się tam zarówno seniorzy, jak i rodziny z dziećmi, czy single.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje