sobota, 3 kwietnia 2021 11:03

Morawiecki: Chcę przeprosić za te momenty. Nie mogę cofnąć czasu

Autor Aleksandra Tokarz
Morawiecki: Chcę przeprosić za te momenty. Nie mogę cofnąć czasu

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o spędzenie świątecznego czasu w gronie najbliższej rodziny, w domu. Składając świąteczne życzenia, podsumował także walkę z koronawirusem.

- Żałuję, że postawy odpowiedzialności czasami zabrakło nam, jako politykom. Nie mogę cofnąć czasu, ale sam też bym dziś pewne kwestie opisywał inaczej. Dlatego dziś za te momenty chcę Państwa przeprosić - powiedział.

Jak podkreślił Morawiecki, jesteśmy w najtrudniejszym momencie walki z pandemią.

- Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem: pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny, wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień. Wiem, jakie to trudne. Wiem, że wszyscy jesteśmy tą sytuacją już bardzo zmęczeni. Ale zróbmy to dla naszych bliskich, dla naszych rodzin i dla siebie. Przekonaliśmy się, że koronawirus może dotknąć każdego. Bez względu na wiek i stan zdrowia - powiedział premier.

Przypomniał, że w maju upływa rok od śmierci pierwszej w Polsce osoby zakażonej koronawirusem. Od tego czasu pandemia pochłonęła w Polsce ponad 50 tys. osób.

Premier podkreślił, iż jedyną drogą "ku normalności" jest program szczepień. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już ponad 4 mln Polaków, a ponad 2 mln jest już całkowicie zaszczepionych.

- Nasze możliwości sięgną nawet 10 mln szczepień każdego miesiąca lub więcej. Do końca lata zaszczepimy wszystkich chętnych, a to sprawi, że będziemy mogli zapomnieć o najbardziej uciążliwych ograniczeniach - zapewnił szef rządu.

Życzenia świąteczne premiera Mateusza Morawieckiego

Drodzy Państwo, moje życzenia z okazji świąt Wiekiej Nocy chciałbym połączyć z ważnym apelem. Wynika on oczywiście z trudnej sytuacji pandemicznej. Mimo że żyjemy w nowoczesnych społeczeństwach wszystkie państwa ponoszą ogromne straty związane z koronawirusem - materialne i ludzkie. W takiej sytuacji, mimo wielkiego zmęczenia ograniczeniami, bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich. Wszyscy potrzebujemy społecznej, narodowej mobilizacji. Dziękuję samorządom za pomoc w walce z wirusem i współpracę w ramach Narodowego Programu Szczepień. Tylko działając wspólnie odzyskamy to, co ponad rok temu zabrała nam pandemia – bezpieczeństwo, spokój, swobodę. Tylko tak wrócimy do normalności i będziemy mogli myśleć z nadzieją o lepszym jutrze. Jestem pewien, że tak się stanie. Szczególnie chcę podziękować wszystkim służbom medycznym, a także służbom porządkowym i wszystkim walczącym na pierwszym froncie. Bez waszej pracy, waszego poświęcenia trudno byłoby mi znaleźć słowa otuchy. Święta Wielkiej Nocy to święta nadziei, święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. One przypominają nam, że życie jest silniejsze niż śmierć. Niech ta prawda nas zjednoczy, niech nas pokrzepi i doda nam sił. Życzę wszystkim Państwu, w kraju i za granicą, zdrowych i bezpiecznych Świąt. Nawet po najczarniejszej nocy w końcu przychodzi dzień. I również po pandemii wróci normalność. Wszystko jest w naszych rękach. ✝️🇵🇱

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 2 kwietnia 2021
koronawirus najnowsze informacje

inf. onet.pl, fot. Facebook/Mateusz Morawiecki

Polska

Polska - najnowsze informacje