piątek, 30 lipca 2021 13:44

Most w pobliżu Błoń do gruntownej przebudowy. Więcej problemów dla kierowców

Autor Głos 24
Most w pobliżu Błoń do gruntownej przebudowy. Więcej problemów dla kierowców

Zmiana organizacji ruchu przy ulicy Piastowskiej będzie trwała około 3 miesiące. Wszystko to, z powodu konieczności wykonania wzmocnienia konstrukcji mostu. Po oględzinach i pomiarach okazało się, że po zakończeniu remontu mostu, konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń w ruchu pojazdów. Przygotowanie nowej organizacji ruchu potrwa trzy tygodnie.

Pomimo zakończonej pracy remontowej mostu, ruch pojazdów na obiekcie nie będzie przywrócony. Wszystko to z powodu uszkodzenia konstrukcji ustroju nośnego z powodu korozji. Podczas remontu zauważył to jeden z pracowników Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Zlecone zostały dodatkowe ekspertyzy, które potwierdziły zły stan techniczny obiektu.

Na obiekcie będą mogły poruszać się pojazdy do 3,5 tony w ruchu wahadłowym. Utrudnienia nie będą dotyczyły autobusów komunikacji miejskiej, które będą mogły przejeżdżać normalnie. Przygotowanie zmian organizacji ruchu i wdrożenie je w życie potrwa trzy tygodnie. Zmiana ta będzie obowiązywała kierowców przez okres około trzech miesięcy. W tym czasie konstrukcja stalowa zostanie dodatkowo wzmocniona. Aktualnie trwa opracowywanie ekspertyzy, w której zostaną zawarte wytyczne w tym zakresie.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa szykuje się na zabezpieczenie środków w budżecie i przygotowanie dokumentacji na przebudowę mostu. Wszystko to ma się odbyć w okresie trzech lat, bowiem most został zakwalifikowany do gruntownej przebudowy. ZDMK będzie informować o decyzjach w sprawie mostu w ciągu ul. Piastowskiej. Na chwilę obecną wiadomo, że most zostanie otwarty na przejazd krakowskiego etapu Tour de Pologne gdyż problemem nie jest nawierzchnia a obciążenie.

fot.: ZDMK

Aleksandra Kukuła

Kraków

Kraków - najnowsze informacje