poniedziałek, 22 lutego 2021 11:37

Mszana Dolna. W planach nowe atrakcje turystyczne. Co powstanie w mieście?

Autor Aleksandra Tokarz
Mszana Dolna. W planach nowe atrakcje turystyczne. Co powstanie w mieście?

Głównym założeniem jest wsparcie turystyki. Wraz z rozstrzygnięciem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych miasto może pozyskać 2,2 mln złotych.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych miasto Mszana Dolna złożyło wniosek o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi.

Złożony wniosek zawiera pomysł na realizację „Kompleksu turystyczno-rekreacyjnego ZIELONA w Mszanie Dolnej” wraz z zakupem niezbędnego sprzętu rekreacyjnego, budowę wieży widokowej z obiektami małej architektury na górze Lubogoszcz, a także parkingu turystycznego na terenie miasta.

Powiat limanowski. Pierwsza restauracja w regionie działa mimo obostrzeń
Pierwsza restauracja na Limanowszczyźnie otwiera się, pomimo obowiązujących w Polsce obostrzeń. - Działamy całkowicie legalnie i zgodnie z obowiązującym prawem – informują właściciele lokalu. To próba powrotu do normalności. Restauratorzy chcą normalnie żyć i pracować. - Czujemy się podstawieni po…

- Wspomniany kompleks planujemy wykonać przy ul. Zielonej. Projekt zakłada budowę altan turystycznych, lodowiska, które zostanie przeniesione na stałe z terenu stadionu miejskiego, budowę skateparku oraz miasteczka rowerowego – informuje samorząd. - Wspomagana ma być, poza infrastrukturą turystyczną również infrastruktura komunalna związana z usługami turystycznymi, więc wniosek zawiera informację o zaplanowanym parkingu turystycznym i ciągu pieszo jezdnym przy ulicy Zielonej.

Zgodnie z ustalonymi zasadami Miasto Mszana Dolna mogło wnioskować o kwotę ok. 2,2 mln zł. Jest to 40% wysokości wydatków poniesionych przez gminę na realizację inwestycji, średniorocznie w latach 2016-2020. Wniosek został złożony 10 lutego. Teraz samorząd czeka na jego rozstrzygnięcie.

inf./fot. UM Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje