poniedziałek, 13 lipca 2020 10:59

Myślenice. Pomimo trudności, odbyły się zawody w Speed-ballu

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Pomimo trudności, odbyły się zawody w Speed-ballu

W miniony weekend przy Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach odbyły się III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu. "Pandemia spowodowała, że rozsypał się prawie cały kalendarz sportowy w tegorocznym sezonie. Dlatego tak ważne było zorganizowanie lokalnych zawodów" - podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

W ostatni weekend w Myślenicach odbyły się III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu. Zawody rozegrane zostały na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach. Zawodnicy z 3 klubów walczyli o najlepsze miejsca na podium.

Niesprzyjająca sytuacja, jaką jest koronawirus, nie pokrzyżowała planów. Stowarzyszenie Sportownia z Poręby pokazało, że mimo niesprzyjających warunków da się zorganizować zawody sportowe i dobrze się bawić.

„Pandemia spowodowała, że rozsypał się prawie cały kalendarz sportowy w tegorocznym sezonie. Dlatego tak ważne było zorganizowanie lokalnych zawodów. Młodzi muszą mieć możliwość spotkania i skrzyżowania rakiet. Jesteśmy zadowoleni, mino, że do końca nie byliśmy pewni czy pogoda nie pokrzyżuje naszych planów. – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń.

W zawodach wystartowało 20 zawodników. Turniej podzielony był na dwie grupy wiekowe z podziałem na kategorię męską i żeńską. Zawodnicy walczyli o najlepsze miejsca w grze singlowej oraz konkurencji super solo, gdzie zdobywali punkty grając na czas. Mecze sędziowali mistrzowie i mistrzynie Polski, oraz uczestnicy ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Rozwijamy się i ten turniej pokazał rozwój. Większość uczestników zawodów podczas kwarantanny trenowała na własnych podwórkach. Poziom rozgrywek był zadowalający, mecze były bardzo dynamiczne. Finaliści turniejów singlowych rozgrywali dwudziestominutowe pojedynki. Było widać tę walkę o każdy punkt i dużą motywację. Cieszę, się że pomimo trudności udało nam się zorganizować lokalne zawody. Teraz szykujemy się na Mistrzostwa Polski zaplanowane na początek września. – relacjonuje Zbigniew Bizoń, trener speed-ball.

Myślenice - najnowsze informacje