sobota, 27 sierpnia 2022 04:22

Na oczach policjantów pijany 22-latek wpadł w poślizg i uciekł. Rozpoczął się pościg za BMW

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Na oczach policjantów pijany 22-latek wpadł w poślizg i uciekł. Rozpoczął się pościg za BMW

Pijany kierowca BMW uciekał przed policjantami w środę (24 sierpnia) po północy ulicami Szczawnicy.

W środę (24 sierpnia) po północy policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy podczas patrolu zauważyli na skrzyżowaniu ulic Szalaya i św. Krzyża w Szczawnicy samochód osobowy marki BMW, którego kierujący z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie i wpadł w niekontrolowany poślizg. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając polecenie kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak zlekceważył polecenia funkcjonariuszy, przyspieszył i pojechał dalej.

Podczas ucieczki stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, m.in. jechał z dużą prędkością pod prąd i wyłączał światła, chcąc zapewne zgubić policyjny radiowóz. W pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci natychmiast podbiegli do rozbitego samochodu. Za kierownicą bmw siedział 22-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. W środku pojazdu znajdowała się dwójka pasażerów. W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało.

Szybko wyjaśnił się powód ucieczki młodego kierowcy. 22-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,27 promila. Nie posiadał także prawa jazdy, które stracił niespełna dwa tygodnie wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 22-latek został przewieziony do szczawnickiego komisariatu, a po wykonaniu czynności zwolniony.

Za swoje czyny odpowie przed sądem.  Za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu wysoka grzywna, kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: Małopolska Policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje