środa, 26 października 2022 06:49

Robin i Cormoran znowu w akcji! Tej powieść wielbiciele kryminałów nie mogli się już doczekać

Autor Mirosław Haładyj
Robin i Cormoran znowu w akcji! Tej powieść wielbiciele kryminałów nie mogli się już doczekać

26 października nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazała się kolejna część przygód dwójki detektywów, których perypetie (nie tylko zawodowe) śledzą miliony czytelników na całym świecie.

W agencji detektywistycznej Cormorana Strike’a i Robin Ellacott zjawia się roztrzęsiona młoda kobieta i błaga o rozmowę. To Edie Ledwell, współtwórczyni popularnej kreskówki "Serce jak smoła". Od jakiegoś czasu prześladuje ją w Internecie osoba posługująca się nickiem Anomia. Zdesperowana Edie prosi o ustalenie jej prawdziwej tożsamości, jednak Robin z kilku powodów odmawia przyjęcia sprawy.

Jakiś czas później na cmentarzu Highgate, gdzie rozgrywa się akcja kreskówki, zostaje popełniona wstrząsająca zbrodnia. Poruszeni nią Robin i Cormoran przyjmują zlecenie schwytania mordercy. Para detektywów musi zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością i wniknąć w skomplikowaną sieć nicków, sprzecznych interesów i nabrzmiałych konfliktów.

Jednocześnie zarówno Robin, jak i Cormoran nieudolnie próbują poukładać swoje życie osobiste.

Robert Galbraith to pseudonim literacki J.K. Rowling, która sławę zyskała jako autorka serii przygód Harry'ego Pottera.

"Serce jak smoła" jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej, piątej z serii powieści zatytułowanej "Niespokojna krew".

"Niespokojna krew"

Gdy prywatny detektyw Cormoran Strike odwiedza rodzinę w Kornwalii, kontaktuje się z nim kobieta prosząca o pomoc w odnalezieniu swojej matki, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach w 1974 roku.

Strike nigdy dotąd nie pracował nad nierozwiązaną sprawą sprzed niemal 40 lat i jest zaintrygowany. Mimo małych szans na powodzenie dopisuje zlecenie do długiej listy dochodzeń, które prowadzi ze swoją wspólniczką Robin Ellacott.

Z kolei Robin boryka się z trudnościami w życiu prywatnym. Odtrąca niechciane zaloty i zmaga się z uczuciami do Strike’a.

Badając okoliczności zaginięcia kobiety, Strike i Robin stają w obliczu piekielnie skomplikowanych tropów, wśród których są karty tarota, psychopatyczny morderca oraz nie zawsze godni zaufania świadkowie.

Okazuje się, że nawet sprawy sprzed dekad mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

Fot. i opisy książek pochodzą od wydawcy

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka