czwartek, 22 czerwca 2023 08:17

Nie tak to miało wyglądać. Duda i Sasin wygwizdani w Krakowie [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Nie tak to miało wyglądać. Duda i Sasin wygwizdani w Krakowie [WIDEO]

Wielka inauguracja Igrzysk Europejskich na stadionie Henryka Reymana w Krakowie za nami. Środowego wydarzania nie będzie dobrze wspominał prezydent Andrzej Duda, który już na samym początku ceremonii został wygwizdany przez publiczność.

Gdy zostało wyczytane nazwisko Andrzeja Dudy - stało się jasne - że to nie będzie przyjemna chwila dla głowy naszego państwa. Sytuacja tym bardziej mogła rozczarować prezydenta, ponieważ wszystko działo się w jego rodzinnym Krakowie...

Los nie oszczędził również Jacka Sasina. Polityk w trakcie swojej przemowy miał ogromny problem przebić się przez liczne gwizdy ze strony publiczności...

Środowa ceremonia otwarcia rozpoczęła się od przedstawienia symboli Krakowa i Małopolski: gołębi, czerwonych korali, smoka wawelskiego, czy obwarzanka krakowskiego. Następnie na scenie pojawiły się platformy, przedstawiające widowisko zatytułowane "Polskie legendy i ważne momenty polskiej historii".

W kolejnym punkcie programu przedstawiono "Polską drużynę wszechczasów". Znaleźli się w niej Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Irena Szewińska, Justyna Kowalczyk, Robert Kubica, Anita Włodarczyk, Adam Małysz, Robert Korzeniowski, Robert Lewandowski i Iga Świątek.

Następnie na scenie zaprezentowali się tancerze z różnych formacji oraz muzycy. Wśród gwiazd środowego wydarzenia byli m.in. Golec Uorkiestra, Roxie Węgiel czy producent muzyczny Tribbs.

Przypomnijmy, że zmagania sportowców w ramach III Igrzysk Europejskich potrwają od 21 czerwca do 2 lipca.

Foto: Miasto Kraków

Igrzyska Europejskie - najnowsze informacje

Rozrywka