piątek, 3 grudnia 2021 19:59

Niebawem w Krakowie otwarcie dwóch książkomatów. Znamy szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Niebawem w Krakowie otwarcie dwóch książkomatów. Znamy szczegóły

Biblioteka Kraków zaprasza 6 grudnia, w dniu św. Mikołaja na uroczystość uruchomienia dwóch nowych książkomatów, czyli samoobsługowych urządzeń działających na podobnej zasadzie jak popularne paczkomaty.

Urządzenia te mają ułatwić korzystanie z biblioteki osobom, które pracują do późna lub nie zdążą wybrać się do biblioteki w godzinach jej otwarcia.

Uroczyste uruchomienie książkomatów nastąpi o godz. 12.00 – Biblioteka Główna, ul. Powroźnicza 2, godz. 14.00 – Filia nr 42, ul. Agatowa 33 (os. Złocień).

Jak informuje Piotr Wasilewski, kierownik działu promocji, marketingu i PR: „Korzystający z książkomatów czytelnik będzie mógł odebrać w nim książkę zamówioną uprzednio przez katalog biblioteczny. Gdy egzemplarz będzie gotowy do odbioru, pracownik umieści go w książkomacie. Zamówienie będzie oznaczone w systemie bibliotecznym jako gotowe do odbioru. Do otwarcia skrytki będzie wymagana karta biblioteczna. Książki do książkomatu będą dostarczane od poniedziałku do piątku.

Postawienie książkomatu przy Bibliotece Głównej  umożliwiło dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” pozyskane przez Bibliotekę Kraków w programie „Infrastruktura kultury”, i zrealizowane w ramach zadania „Biblioteka bliżej czytelnika – książkomat i wyposażenie Biblioteki Głównej Biblioteki Kraków”. Dofinansowanie wyniosło 160 tys., wobec całkowitej wartości projektu 208 008 zł, w tej kwocie zakupiono również namioty oraz podesty sceniczne wykorzystywane w działaniach plenerowych Biblioteki Kraków w ogrodzie przynależnym do Biblioteki Głównej.

Natomiast książkomat przy ul. Agatowej (Filia nr 42) został sfinansowany z środków inwestycyjnych przekazanych Bibliotece z budżetu miasta, łączna wartość tego projektu wyniosła  blisko 170 tys. zł.”

Inf.: podgorze.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje