poniedziałek, 13 grudnia 2021 08:37

Niepołomice. Będzie rozbudowa przedszkola w Zabierzowie Bocheńskim

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Będzie rozbudowa przedszkola w Zabierzowie Bocheńskim

Gmina Niepołomice rozbuduje przedszkole samorządowe w Zabierzowie Bocheńskim. To jedyne samorządowe przedszkole integracyjne w gminie Niepołomice.

Remont jest możliwy dzięki nabyciu budynku przedszkola przez miasto. Przedtem był on dzierżawiony od parafii. 10 grudnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z burmistrzem miasta i gminy Niepołomice Romanem Ptakiem umowę potwierdzającą dofinansowania na ten cel z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

- Środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa zostaną przeznaczone na bardzo ważną dla mieszkańców inwestycję. Przyznając je, mieliśmy na uwadze możliwość kompleksowego wykorzystania potencjału tego miejsca dla dobra dzieci. Dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego powstanie bardzo konkretny efekt, który otworzy nowy etap w historii Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie Bocheńskim – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Dotacja wysokości 518 500 zł zostanie przeznaczone na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Zakup nieruchomości gruntowej oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 690/1 w Zabierzowie Bocheńskim zabudowanej budynkiem użytkowym oznaczonym nr 97 (Przedszkole Samorządowe)”.

- Ponad 500 tysięcy złotych uruchomione z rezerwy pana premiera Mateusza Morawieckiego, to konkretne wsparcie dla gminy Niepołomice. Wsparcie niezmiernie potrzebne na wykup Przedszkola w Zabierzowie Bocheńskim, co pozwoli gminie nie tylko zadbać o to miejsce, ale również zwolnić środki przeznaczane w budżecie na ten cel - mówił poseł Rafał Bochenek.

Wartość obiektu, w którym od 30 lat funkcjonuje przedszkole, oszacowano na milion złotych. Brakującą kwotę na zakup nieruchomości wyłożą Niepołomice.

Nabycie przez gminę prawa własności do nieruchomości jest punktem wyjścia do rozbudowy oraz modernizacji przedszkola. Umożliwi to dostosowanie budynku do potrzeb dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Umowę o przekazaniu dotacji zawarto w Urzędzie Miasta i Gminy w Niepołomicach. W uroczystości uczestniczyli również m.in. poseł na Sejm Rafał Bochenek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Tomasz Tomala.

fot. UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje