piątek, 13 maja 2022 12:20

Nowy Sącz: 28 młodych muzyków stanęło do zawodów. Kto zwyciężył?

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: 28 młodych muzyków stanęło do zawodów. Kto zwyciężył?

W sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się XX Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków grających na Keyboardzie. Patronat nad imprezą objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Do rywalizacji stanęło 28 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Renata Gierczyk, Zbigniew Kaczmarczyk, Zbigniew Kogut, Józef Trojan postanowiło przyznać:

I KATEGORIA WIEKOWA:

I miejsce Wiktoria Gajdosz - Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu; II miejsce Milena Nieć - Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu i Jakub Sułkowski - Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu; III miejsce  Nikodem Gancarczyk - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Miłosz Kozera - Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wyróżnienie   Michał Kulak - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Damian Leśniara - Ognisko Muzyczne przy Szkole Podstawowej w Kłodnem, Amelia Marczyk - Zespół Szkół Akademickich w Nowym Sączu.

II KATEGORIA WIEKOWA:

I miejsce  Jakub Kmiecik - Szkoła Podstawowa w Podegrodziu i Patryk Poręba - Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu; II miejsce Wiktoria Hojnor - Szkoła Podstawowa w Librantowej i Agnieszka Szajewska - Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach; III miejsce Mariusz Kiełbasa i Karol Milewski - Yamaha Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. Wyróżnienie: Wiktoria Damasiewicz - Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu, Mateusz Gołąb - Szkoła Podstawowa w Librantowej, Michał Kożuch - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Adam Ormanty - Szkoła Podstawowa w Paszynie, Nikola Piwowar - Ognisko Muzyczne przy Szkole Podstawowej w Kłodnem.

III KATEGORIA WIEKOWA

: wyróżnienie - Dominik Szczepański - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

Inf. i foto: SP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje