środa, 3 listopada 2021 19:35

Nowy Targ i Nowy Sącz dostaną pieniądze z Funduszy Europejskich

Autor Edyta Sowa
Nowy Targ i Nowy Sącz dostaną pieniądze z Funduszy Europejskich

W Nowym Targu i Nowym Sączu odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące projektu Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Małopolska Przyszłości. Dziś miały one miejsce w Oświęcimiu i Krakowie, niebawem dotrą do Tarnowa.

Zarząd Województwa Małopolskiego 12 października br. przyjął projekt Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Małopolska Przyszłości. Teraz głos w sprawie wykorzystania nowej puli unijnych środków mogą zabrać mieszkańcy Małopolski – do 16 listopada 2021 r. trwają konsultacje społeczne projektu programu. Celem konsultacji jest zebranie uwag oraz opinii na temat założeń, kierunków i form wsparcia zawartych w projekcie Programu, a dokument jest dostępny na stronie internetowej.

W ramach prowadzonych konsultacji społecznych projektu Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Małopolska Przyszłości zaplanowano pięć spotkań w różnych częściach województwa, adresowanych do jednostek samorządu terytorialnego oraz tematyczne spotkania on-line otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

W piątek 29 października odbyły się dwa pierwsze spośród pięciu zaplanowanych spotkań: w Nowym Targu i Nowym Sączu. O założeniach i możliwościach związanych z nową pulą środków unijnych rozmawiał z samorządowcami wicemarszałek Łukasz Smółka.

Naszym nadrzędnym celem jest zrównoważony rozwój regionu ukierunkowany na wysoką jakość życia i bezpieczeństwo jego mieszkańców, dlatego nowe środki zainwestujemy w obszary strategiczne dla Małopolski, między innymi w projekty prośrodowiskowe, ochronę zdrowia, czy wsparcie projektów społecznych. Jestem przekonany, że przyszłe Fundusze Europejskie będą dla nas silnym bodźcem prorozwojowym – powiedział wicemarszałek.

Kolejne spotkania konsultacyjne odbędą się w Krakowie i Oświęcimiu (3 listopada) oraz w Tarnowie (8 listopada).

Informacje o wszystkich wydarzeniach oraz o możliwości rejestracji udziału w nich znajdują się na rpo.malopolska.pl/malopolska-przyszlosci

info. i foto UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka