poniedziałek, 27 maja 2024 06:23

Obok niego siedziała młoda kobieta. Gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg

Autor Mirosław Haładyj
Obok niego siedziała młoda kobieta. Gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg

19 maja po pościgu policjanci zatrzymali w powiecie miechowskim 41-letniego kierowcę, który był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna uciekał, bo miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W niedzielę (19 maja) policjanci z Miechowa zostali poinformowani o tym, że w jednej z miejscowości w powiecie miechowskim samochodem może kierować osoba nietrzeźwa. Mundurowi udali się w wyznaczone miejsce, gdzie zobaczyli pojazd, który prowadził mężczyzna, obok którego siedziała młoda kobieta.

-Funkcjonariusz dał sygnał do zatrzymania się, jednak kierujący zbagatelizował polecenie mundurowego i z impetem przyspieszył, nie zatrzymując się do kontroli drogowej. Miechowscy funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekinierem. Kierujący pojazdem nagle zjechał z głównej drogi, skręcając w drogę polną, która nie była przystosowana do poruszania się pojazdami. Policjanci kontynuowali pościg pieszo. Dobiegli do uciekinierów i ich wylegitymowali

-relacjonuje policja i dodaje:

-Po sprawdzeniu w Krajowym Systemie Informacji Policji okazało się, że 41-latek nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi, ponieważ ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny i kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dodatkowo mundurowi w pojeździe ujawnili susz roślinny w postaci marihuany oraz pałkę teleskopową.

Para została zatrzymana. Ponieważ mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, została mu pobrana krew do badań.

Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz kierowanie pojazdem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu aż 13 lat więzienia.

Inf.: policja

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka