poniedziałek, 1 lutego 2021 11:01

Orkiestra zagrała w Libiążu

Autor Wiktoria Mitura
Orkiestra zagrała w Libiążu

23 wolontariuszy kwestujących w gminie, teatrzyk lalkowy, koncerty online i telefoniczna licytacja, Światełko do Nieba w towarzystwie strażaków i policjantów – tak wyglądał 29 finał WOŚP w Libiążu. W sumie udało się zebrać 21 386,56 zł.

Wydarzenia w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koncentrowały się wokół Libiąskiego Centrum Kultury, gdzie mieścił się sztab WOŚP. Z powodu pandemii wszystkie wydarzenia były realizowane online. W samo południe mieszkańcy przed telewizorami, smartfonami i komputerami obejrzeli premierę spektaklu lalkowego „Baśń o 12 Miesiącach”. Takiego wydarzenia jeszcze w Libiążu nie było. Prace nad występem trwały od kilku tygodni. Pracownicy LCK stworzyli 15 kukiełek, a potem ożywili je i użyczyli im swoich głosów. Nagranie jest dostępne na stronie www.lck.libiaz.pl.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się telefoniczna licytacja gadżetów i przedmiotów przekazanych przez mieszkańców – m.in. książek, obrazów, ozdobnych kamieni. Wśród nich była kukiełka Jurka, przypominająca Jurka Owsiaka. Szczególnie emocjonujące były ostatnie momenty aukcji - wspomniana lalka osiągnęła kwotę 100zł. Co ciekawe, nabywca zdecydował, że „Jureczek” wróci do LCK za rok i będzie można go ponownie licytować podczas kolejnej edycji WOŚP! W sumie podczas licytacji udało się zebrać 1450 zł.

Na scenie w LCK wystąpiły trzy zespoły: Fireball, Wyjście Awaryjne, Stare Dziady. Transmisja online była dostępna zarówno na stronie www.lck.libiaz.ploraz fanpage’u LCK w portalu FB. Do poniedziałkowego poranka obejrzało ją blisko 4 tys. osób. Koncerty zakończyło Światełko do Nieba, do którego włączyli się strażacy OSP Libiąż, OSP Moczydło oraz libiąscy policjanci.

Na terenie całej gminy kwestowało 23 wolontariuszy WOŚP. Do puszek zebrali 19 936,56 zł. Dodając kwotę zebraną podczas licytacji telefonicznych, 29 finał WOŚP w Libiążu zakończył się wynikiem 21 386,56 zł. Do tej kwoty należy doliczyć kwotę zebraną za pomocą eSkarbonki (będzie ona aktywna do godz. 23.59 1 lutego pod adresem https://eskarbonka.wosp.org.pl/mygnna). Na chwilę obecną jest w niej 1025zł.

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka