środa, 12 kwietnia 2023 07:55

Pijani kierowcy i awantury domowe. Jak wyglądały święta w powiecie suskim?

Autor Patryk Trzaska
Pijani kierowcy i awantury domowe. Jak wyglądały święta w powiecie suskim?

Zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe, nietrzeźwi kierujący oraz zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń, na które reagowali policjanci podczas minionych Świąt Wielkanocnych. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 104 razy, z czego 17 zdarzeń stanowiły interwencje domowe natomiast 2 drogowe. Mundurowi zatrzymali również dwóch poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

W miniony weekend, policjanci z powiatu suskiego interweniowali aż 104 razy. To o pięć interwencji więcej , w porównaniu z rokiem ubiegłym. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów Policji w Jordanowie i Makowie Podhalańskim.

Policjanci podjęli 17 interwencji domowych oraz doprowadzili do wytrzeźwienia 1 osobę, która przesadziła z alkoholem. Podczas minionego weekendu policjanci pracowali przy 2 kolizjach, natomiast 2 kierujących będzie odpowiadać za przestępstwo, w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, a jeden za wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu.

Pierwszym z nietrzeźwych kierujących został ujawniony podczas kontroli drogowej w „Niedzielę Wielkanocną”. Przed godziną 12, w Zawoi policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel, którego kierowała 41-letnia mieszkanka powiatu suskiego. Po zbadaniu jej stanu trzeźwości okazało się, że ma ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Następnego dnia w „Poniedziałek Wielkanocny” przed godziną 13, w Osielcu policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierującym okazał się  44-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie 0,88 promila alkoholu. Trzeci z kierujących  zjechał z drogi w Kurowie i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, doprowadzając do wywrócenia kierowanego samochodem marki Opel na dach. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, wykazało stan po użyciu tj. 0,48 promila alkoholu w organizmie.

W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu suskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci ujawnili 38 kierujących, którzy niestosowali się do ograniczeń prędkości, z których 18-tu zostało ukaranych mandatem karnym. W trakcie Świąt policjanci przebadali łącznie 373 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje