wtorek, 18 lutego 2020 15:14

Pijany ukradł samochód. Zatrzymał go pościg policyjny

Autor Katarzyna Domagała
Pijany ukradł samochód. Zatrzymał go pościg policyjny

Wadowiccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który ukradł samochód. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

14 lutego br. w godzinach wieczornych, doszło do kradzieży VW Passata z terenu jednej ze stacji paliw w mieście. Jak ustalono, właściciel który miał przebywać w pobliżu, pozostawił otwarte auto z kluczykami w stacyjce. W pewnym  momencie mężczyzna zauważył, że ktoś odjeżdża jego samochodem,  więc  natychmiast zadzwonił na  Policję. Oficer dyżurny przekazał  komunikat o kradzieży na teren całego powiatu.

Już po krótkiej chwili policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli jadącego ul. Mickiewicza skradzionego volkswagena. Kierowca samochodu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w związku z czym mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Kierujący nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania się. Jego ucieczka nie trwała jednak długo, kilka ulic dalej funkcjonariusze zatrzymali złodzieja. Jak się okazało, 30-latek był nietrzeźwy, a badanie wykazało prawie 1,18 promila alkoholu. W dodatku nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.  Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży samochodu, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Sprawcy przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Info: KPP Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje